levmont ile alkol alımı

alerji için levmont adında haptan her akşam alıyorum yaklaşık iki aydır.
haftaa bir-iki akşam da bira/şarap tüketiyorum. yoğun bi alkol alışkanlığım yoksa da haftasonları biraz gevşek davranıyorum o konuda.

bu ilacın, alkol kullanımına ekstra bir olumsuz etkisi var mı? antidepresan kullananlar için alkol konusunda dikkatli olmaları gerekiyor ya, ona benzer bi durum sözkonusu değil dimi? prospektüste buna dair bi madde görmedim. uyuşukluk ve uyku hali yaptığı için alkolle birlikte almayınız, ya da dikkatli olunuz diyor. bunun dışında bir olumsuz etkiden bahsediyorum.

pdf.ilacprospektusu.com

alkol kelimesini aratınca bir şeyler çıkıyor.
  • alperz  (25.05.23 12:25:03)
ilacın etkisini azaltır.

  • giovanne  (25.05.23 13:53:18)
Ben de düzenli olarak muadili olan bir ilacı kullanıyorum. Haftada ya da iki haftada bir de 1-2 kadeh alkol kullanimim var diyebiliriz.

Doktoruma sorduğumda ilacın etkisini azaltır ama ilacı duzenli kullandiginiz için çok büyük problem yaratmaz dedi. Onun dışında antidepresanlardaki gibi bir etki söz konusu değil.

İlactan 2-3 saat sonra benim uykum geliyor; içki içtiğim günler bu 1.5-2 saate düşüyor. Tek fark ettiğim etki bu.
  • fraise  (25.05.23 14:26:09)
Bir kaç haftadır kullanıyorum alkolle beraber aldığım günlerde uykumun çok daha uzun süre sonra ama ağır bir şekilde gelmesi dışında bir farklılık hissetmedim.

Bir de alkolle beraber aldığımda rüyalarım çok daha net oluyor, swh.
  • Jazz  (25.05.23 18:16:47 ~ 18:17:41)