Aşırı terleme

Kendimi bildim bileli çok terlerim ama son 1.5 senedir can sıkıcı hale gelmeye başladı. Önceleri kışın biraz da olsa rahat ederken bu kış aynı şekilde terlemeye devam ettim. Koltukaltı ve avuç içlerim terlemiyor. Ama gövdem, sırtım, saç diplerim, boynum, ensem sırılsıklam olacak şekilde terliyorum. Güneşli hele ki nemli havalarda mahvoluyorum.

Bu meseleyle ilgili hiç doktora gitmedim, ilk nereye gitmek lazım? Sağlık ocağında kan testi yaptırsam olur mu yoksa hastaneye mi gideyim direkt? Bu arada benim kadar olmasa da abim ve babam da böyle. Acaba genetik mi ve yapacak bir şey yok mu?

Sağ olun.

muhtemel genetik ve sağlıklı bir şey terlemek. vücut bakımını korumak zor olabiliyor özellikle yaz aylarında.
kilonuz varsa kilonuzu azaltın,
bol su tüketin, aşırı terleme vücudun susuz kalmasına sebep oluyor.
çok takılmayın, koşmayın, terli terli su içmeyin :)
çok kafanıza takıyorsanız dahiliyeye gidip doktora şikayetinizden bahsedin, bir kaç testle varsa bir sorun sizi aydınlatacaktır. sağlık ocağı kısmı iş görmeyecektir.
  • erty_ksk  (24.05.23 14:00:53)
varsa, fazla kilonuzu kesinlikle azaltın. balık eti vs dinlemeyin, vki'yi 24 altında tutun. dahiliyeye görünün.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (24.05.23 15:00:21)
TSH seviyenizi de ölçtürün.

  • tum haklari saklidir  (24.05.23 19:59:45)
aynı durumdayım.
bugün de prp yaptırırken doktorla konusu geçti.
guatr fazla çalışıyor olabilir, test yaptırın diye önerdi.

dahiliyeye gidip durumu anlatacaksınız. gerekli işlemleri ve yönlendirmeleri yapacaktır.
  • MtKrt  (24.05.23 22:28:22)