iş ve tatil

işe iade davam devam ediyor
davayı kazanırım ama geri alınma ihtimalim düşük

bu süreçte işe girdim ama maaş olarak geçmiş tecrübem pek dikkate alınmadı
1 sene sabredersem farklı bir kadroya geçip maaşı arttırabilirim
bir de kıdem ve ikramiyeler çalışma yılıyla açılıyor

sorun şu ki ben yaz tatilinden sonra başlamak istiyordum ama bir şekilde kabul etmiş bulundum

2 ay güzelce çalışıp sonra istifa edip "ben 1,5 ay tatile gidiyorum, bulunmaz hint kumaşı değilim elebtte dünyada, bunun farkındayım" ama daha iyi koşullarda çalıştırmak isterseniz görüşelim diyebilirim

ya da 1.ayın sonunda az çok gördünüz tecrübeme uygun bir maaşla devam etmeyeceksek ben size öncesinde haber vermek istedim diyip şansımı deneyip tatili yakmak

avans izin vs. konuştum, daha sonraki aylarda başlamayı teklif ettiler
o da bana makul gelmedi

en kötü kpss'ye çalışıp atanabilirim
gerçekten çalışmaya değecek maaşlar için hem yaş olarak hem de meslek olarak doğru noktada değilim
o yüzden daha fazla sosyal hayat ortalama maaşı hedefliyorum (depremde yıkılmazsa mevcut ev vs. olduğu için)

tatil neden önemli en basitinden güneşlenme ihtiyacı sağlık açısından
daha sonra ağustos sıcağını daha serin olan memlekette geçirmek

esas derdim bunları sürece bırakmayı nasıl başarırım çünkü aklımı meşgul edecek
doğru strateji nasıl olur bu seçeneklerde
kendi içimde de tutarlı olmak istiyorum sonuçta sözleşmeyi bilerek imzaladım

Ne tatili yav. İsveç mi burası. Keyfi düşüncelerle işinizi kaybetmeyin. 2 ay deneme süresi var. Deneme süresi bitince konuşun. 1 ay erken. Daha adınızı bile bilmeyenler vardır. En başta istediğiniz maaşı vermedilerse şimdi de vermezler. Ne bileyim, 5 6 ay çalışırsanız şansınız artabilir. İşten memnun değilseniz iş bakın, görüşmelere gidin, teklif gelirse ve kafanıza uyarsa istifa edersiniz.

  • dissendium  (13.05.23 20:17:18)
isveç olsun diye uğraşıyoruz hocam, hiçbir şirket batmıyor insanlar izne çıkınca

  • bir soru sorcam  (13.05.23 21:03:47)
2 ay çalıştıktan sonra tatile gidiyorum, işinize gelirse diyen adama tekrar selam vermem yönetici olsam.
1. ayın sonunda zam isteyen adama da başta neden söylemedin derim, bir sonraki zam dönemini işaret ederim.
anladığım kadarıyla tuzun kuru, maddi bir sıkıntın ya da endişen yok, o zaman tatile git, hayatın tadını çıkar tabii. ama bir kariyer yapmayı düşünüyorsan bir karar verip bunun arkasında durman en iyisi olur.
  • roket adam  (14.05.23 00:42:22)
evet en büyük hatam en başta maaşa itiraz etmemek oldu
ama bu pozisyon için sabit maaş mı uygulanıyor şeklinde sordum

öncesinde yıllık izin muhabbeti geçtiği için de süreci yönetemedim buna yapacak bir şey yok

şu an daha çok bunları düşünmeden çalışmak ve bu iş gerçekten bana uygun mu ilerisi için sabretmeye değer mi kısmı önemli
  • bir soru sorcam  (14.05.23 20:48:36)
sanırım sabredemeyip izne çıkıcam
çile çekilen kariyer hedeflerini benimsiyemiyorum bir türlü
bağlanma sorunlarım var
  • bir soru sorcam  (21.06.23 10:22:56)