Anketlere göre TİP milletvekili çıkarabiliyor mu?

Kesin çıkaracakları, çıkarmaya çok yakın oldukları ve çıkarmalarının imkansız olduğu illerin listesini bulabilir miyim?

İl il anket sonucu da hiç göremedim, var mı? Mesela İstanbul 2.bölgede hangi parti ne kadar alır gibi görünüyor?

Kimi ankete göre evet fakat onda dahi 1 adet. Şu anki gibi 4 değil

  • Unde bach canim  (13.05.23 08:47:39)
Çok zor.

  • adivar  (13.05.23 09:45:31)
www.taktikseloy.com , milletvekili dağılımlarına dair tahminleri de gösteriyor.

Fakat otokrasinin olduğu bir ülkede anket sonuçlarının ne kadar gerçeğe yakın olabileceğini bir düşünmenizi öneririm. İktidar partisini TİP kadar karşısına alan, seçimden sonra yargılanmaları için ellerinden geleni yapacağını söyleyen bir partiye oy vereceğini kaç kişi rahat rahat söyleyebilir?

Ben TİP'in sürpriz yapacağını düşünüyorum. Hiçbir oy boşa gitmez. Aynı mantıkla, halihazırda sizin oyunuz olmadan da bir bölgede 2 milletvekili çıkaran, fakat sizin oyunuzla da 3.milletvekilini çıkaramayan partiyi tercih ettiğinizde de "oyunuz boşa gitmiş" oluyor.
  • gmzo  (13.05.23 10:00:59)
Mobil olduğum için editleyemiyorum. Ek olarak son günlerde sözlükte ve sosyal medyada inanılmaz bir kampanya görüyorum TİP'e karşı. TİP milletvekillerinin mecliste olmasını kim istemez bir düşünün bakalım.

  • gmzo  (13.05.23 10:02:57)
İstanbul 2.bölgeden (Esenler) oyumu TİP'e atacağım umarım boşa gitmiş olmaz. Özellikle Mısra Öz, Zeynep Esmeray Özadıktı ve Yılmaz Aslantürk'ü milletvekili olarak görmek güzel olurdu.

  • bartholomew87  (13.05.23 13:00:09)
  • unidentified floating object  (13.05.23 13:15:31)