kira sözleşmesi 3 aylık olur mu ?

bir dükkanımız var, eski kiracı devrediyor. 3 aylık bir rakam söyledik 3 ay sonrasında o fiyat üzerinden yasal oran zam yapılıp devam edecek.

yani kısacası 3 ay olması gereken fiyatından düşük verdik tüfe uygulanınca normal bir fiyatı bulacak.

sorum şu; 3 aylık kira sözleşmesi olur mu ? sözleşmeyi 3 aylık yapsam sonrasında tüfe oranında olacaktır desem yasal mıdır ? nelere dikkat etmeliyim ?

3 ay sonra sözleşme yaparsın belirlediğin fiyattan. sözleşmesiz 3 ay idare etsin iki tarafta ilk anlaşılan fiyattan.

  • ayin yazari  (05.05.23 22:38:37)
Sözleşmeye 3 ay sonranın fiyatını yazın, o ilk 3 ay indirimli ödesin. Bunu da sözleşmede belirtin ilk 3 ay şu kadar indirim uygulamdı diye.

  • zimbirik  (05.05.23 23:33:20)
Siz yeni kiradan sözleşmenizi yapın 3 ay sonra zam yapmak yasal pürüz yaratabilir. Elden geri verin ya da almayın fazlalık kısmı. Ama sözleşme doğru olsun.

  • enteg  (06.05.23 06:24:40)
zimbirik'in yöntemi en mantıklısı.

  • alperz  (06.05.23 08:49:19)
zimbirik +1
%25 olayını uzatılır da sizin yenileme zamanında geçerli hale gemirse uğraştırır. 'İlk 3 ay 1000tl, sonraki 12 ay 1500tl ve sözleşme yenileme zamanı ağustostur' gibi bir madde yazılabilir.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (06.05.23 09:11:33)