Evde kendi kendine ukulele çalmayı öğrenen var mı?

Bi heveslendim de basit bi tane ukulele sipariş edip denemek istiyorum. Daha önce aranızda heves edip basarabilen var mıdır?:)

öğrenirsiniz, ama basit ukuleler genelde epey dandik yapılıyor akort bile tutmayanını gördüm. O yüzden başlangıç için biraz eli yüzü düzgün bir şey alın ki hevesiniz kaçmasın. Yani 250-500-1000 gibi seçenekler arasından 250'ye değil de 500'e bakın:)

  • anten  (04.05.23 18:29:32)
Gitar çalmayı bildiğim için bana biraz daha kolay gelmişti öğrenmesi. Ev arkadaşım evde yokken gizli gizli çalıyordum. Düzenli çalışma ile 4-5 ayda istediğim seviyeye gelmiştim.

  • irene  (04.05.23 18:35:52)
daha onceden telli calgi deneyimin yoksa ders almani oneririm.
2-3 aydir oglanla ukulele dersine gidiyoruz, haftada yarim saat.
ben sundan aldim bir tane, akorda falan sikinti yok.

www.amazon.ca
  • cooperr  (04.05.23 19:16:26)
hahhah aynı şeyi dün düşündüm, iki youtube tutorialı izledim ve bastım hepsiburada'dan siparişi :D çok eğlendim o yüzden şimdi sorunuzu okuyunca :)

ben 650 liralık bir soprano (standart en küçük) ukulele aldım. bir de bir büyüğü concert ukuleleler varmış ama benim ellerim zaten ufacık, bana sorun olmaz diye düşündüm. bekliyorum, yarın gelecek. motivasyonum minik kızıma iki gitar teli tıngırdatabilmek. iki akorla you are my sunshine çalmak ilk hedefim :)

gençlikten klasik gitar eğitimim var ama şu an elime gitar verseniz çalamam, o kadar yok gibi hale geldi. akorla pop çalmayı zaten bilmem. sadece aşinalık kaldı. sevmezdim bir de çalmayı. ona rağmen videolara baktıkça neden olmasın ya dedim.

yani bence maddi olarak size külfet değilse alın bir tane gitsin. youtube videolarındaki yorumlardan anladığım kadarıyla çok başarabilen var, yani tabii başarmak istediğiniz şey atla deve değilse. iki tıngırdatayım mutlu olayım diyorsanız gayet alın bence, o tutoriallarla çalamayacak kimse yoktur gibi geliyor bana.

ben şundan aldım, isterseniz gelince size yazarım, gerçi bir süre kullanmadan anlaşılmaz ama yine de:
www.hepsiburada.com
  • nimberjack  (04.05.23 22:52:40)