Sol arka sarı farın ismi ne?

Örnek: fardoktoru.com

Arkadaşlar geri vitese alınca 2 tarafta da yanan sarı ışığın adı ne?

Görseldeki sağ arkadaki beyaz ışık geri vites ışığı sanırım, peki geriye alınca hem sağda hem solda yanan sarı ışığın adı nedir?

Sol arka sarı ışık yanmıyor. Bazen ikaz ışığı yanıyor bazen yanmıyor. Usta dedi geri viteste bir tane lamba yanar zaten diye de haziranda muayenem var. Boşu boşuna kalmayayım.

O sarı ışığın adı nedir? Onun da yanması gerekmiyor mu? Görseldeki arabada da yanıyor zaten.

geri viteste çoğu araçta tek sağ yanar. ustan haklı. standart oldu neredeyse bu. herhangi bir arıza yok.

  • adivar  (03.05.23 07:38:30)
Park lambası o.
Bazı arabalarda iki tarafta bazı arabalarda bir tane yanıyor.

  • etna  (03.05.23 08:21:56)
Arıza ışığı yanıyor da, neden yanıyor çözemedim. Attığım linkte de 2 tane sarı yanıyor, Acaba dedim bendeki arabada mi sıkıntı var. Sol lamba yanmıyor diye.

  • Cesario  (03.05.23 10:56:23)
Amerika ve Avrupa pazarı için üretilen araçlarda farklılıklar oluyor, uzun uzun tartışmık ve çok güzel bilgiler edinmiştik Duyuru'da, o başlığı bulursam eklerim.

Avrupa'da geri vitese takınca sadece sağda beyaz ışık yanar, solda arka sis lambası kırmızı yanar. Amerika'da iki taraf da çiftdi sanırım, ya da eyaletten eyalete farklılık vardı herhalde.

Neyse, ama geriye takınca sarı yanan bir şey yok standartlarda. Belki de sizin arabanıza modifiyeci işi "american park" vs gibi bir modül takılmış olabilir. Muayeneden geçerken sıkıntı yapacaksa sökmek lazım.
  • John Bloor  (03.05.23 11:22:48)
@John

Arıza göstergesi yanıyor ama. Başka sebepten ötürü mü yanıyor çözemedim. Tekrardan götüreyim ustaya. Muayeneden boş yere kalmayayım, uğraşamam git gel.
  • Cesario  (03.05.23 11:39:20)
Bazı arabalarda bir tek sağda geri vites lambası oluyor. Buna karşılık bunun sol tarafında tek geri sis lambası oluyor.
Polo'da da böyle olabilir.

  • burfak  (03.05.23 12:46:21)