Bir tişörte en fazla kaç para verirsiniz

Bir tişörte en fazla kaç para verirsiniz/verdiniz?

Bir tişört için 1500 TL fazla mı?

Pahalı şeylerden 1 2 tane mi alırsınız, hep mi alırsınız?

Sağ olun.

benim için çok fazla. 300-400 liraya birkaç tane alırım onun yerine. kaban, ayakkabı gibi şeylerde sıcak tutması, konforu vs önemli ama tişörtte o kadar yüksek bir kalite arayışım yok.

  • faberkastelli  (29.04.23 17:12:25 ~ 17:13:08)
Pahali demek değil ki kaliteli.
1500 liralik tshirt= organik pamuk? Etik üretim? Pamuk gramajı? Hepsinz göre değişir.

Ama avrupa'da etik üretim yapan yerler için bile pahalı olan bir parayı vermem hayatta.

Benim oranim 30-40 euro civarında.
  • logisticsmanager  (29.04.23 17:17:07)
giyim kusama cok para harcamam. sadece teknik olarak onemli bir bolgeyse, yani ayakkabi veya montsa cok harcarim. ic camasiri, tisort vesaireye bu kadar vermem.

giyim kusam, moda kadar kar marjinin yuksek oldugu sektor azdir. asket diye gavuristan'da meshur bi tisort markasi mesela maliyet kalemlerini her tisort icin veriyor. buna 50 istiyorlar ama 12'ye mal etmisler.

www.asket.com
  • antikadimag  (29.04.23 17:22:44)
20€ u asmamistir o da yurt disinda diye. trde 10€ bandini gecmez. ama biri 3kya tisort alsa niye aldi diye hayiflanmam tisort giyen begendigi modeli alsin. benim icin ana parca tisort degil hicbi zaman. ceketin icine giydigim dumduz bisi veya max spor markalarin evde giymelik urunleri

  • ala09  (29.04.23 17:25:54)
@antikadimag: zara vs firmalarina bakarsaniz kar marjlari bu kadar değil ama amaclari daha çok satmak, daha hizli satmak.
Asket senede 150 milyon tane tshirt satabilseydi kar marjini daha düşük tutardi. Bunlar karsilastirilabilecek sektörler değil.

Ben gene kar marjini yazan ve siparis ile üretim yapan firmalar biliyorum. Pantalon üretiyor 3000 bin tane. Iphone da 3 bin tane satilsa hayvan gibi kar marji olurdu.

Tabiki yıllık hacmi ufacık olan firma daha çok kar yapmaya calisacak. Bu böyle olan her sektörde aynı.
  • logisticsmanager  (29.04.23 17:30:03)
Massimo Dutti’de 600 lira. Genelde oradan alırım. Daha fazlası pahalı gelir.

  • gabe h coud  (29.04.23 17:34:27)
herkesin bütçesi farklı. 200-300 veririm en fazla.

  • jelly bear  (29.04.23 17:38:23)
Her ürüne her fiyat verilebilir, hiç yadırgamam. Ama tişört ana parça değil benim için de +1 O yüzden vermezdim neticede basit bir parça. Fakat hayatımın tişörtü, gelmiş geçmiş en güzel tişört bunun muadilini asla bulamam diye düşünüyorsam -ki bu mümkün değil- kendimden onu esirgemem :d

  • ruhen hastayim ben  (29.04.23 17:46:08 ~ 17:55:07)
marks and spencer'da indirim yoksa 400 gibi bir fiyattan başlayıp 600-700'e çıkıyor. en son 400 verdim... daha fazlasını veremem.
1500 hele aşırı aşırı fazla. organik pamuk istiyorsam, keten istiyorsam kısacası kumaş kalitesi arıyorsam o fiyatın çok altına da bulabilirim -ki gerisi zaten etiketine verilen ücret oluyor...

  • anna sun  (29.04.23 17:48:15)
yakın zamanda 2 bin TL verdim. Polo yakalı arkadaşlarımızdı. Kıyafetlerimi genel olarak çok uzun süre giyiyorum. Etikete verdiğim para kaliteden daha fazla biliyorum ama verdim. yine olsa yine veriaslkdja

Bunun yanında çok ucuz t-shirt'lerim de var çünkü beğendiğim şeyleri markasına bakmadan alıyorum. hatta çok beğendiğim her giydiğimde de birçok insan tarafından övülen bir iki t-shirt'üm var ve markaları KOTON. aksdjalksjdalkdjal
  • sparkle kiddle  (29.04.23 18:16:28)
İşe falan giyeceksem iyi markaysa kaliteliyse veririm. Bir de ben kıyafetime iyi bakarım. Temel şeyleri markalardan alırım ama indirim takip ederim.
Ama dışarda giymeye, gezmeye vermem. Kurdan dolayı yüksekse yine vermem. tişörtün ömrü çok az.

  • wishmaythşngs  (29.04.23 18:22:23 ~ 18:26:42)
500'den fazla verirsem kendime kizarim, henuz yasanmadi boyle bir sey.

  • unidentified floating object  (29.04.23 18:44:05)
ailesinin tekstil atölyesi olan bi arkadaşım vardı, ünlü yabancı markalara fason üretim yapıyorlardı

o zamanlar mavi jeans vs standart tişörtler 20 liraydı, biz bunları 5 liraya malediyoruz demişti

daha iyi marka daha iyi kumaş bir tişörte en fazla 80lira verilir demişti, ondan sonrası kalite hep aynı daha fazla yapacak bir şey yok demişti
  • freebird5406_2  (29.04.23 18:56:15)
Cevaplar beni şaşırttı açıkçası. Duyuru'dan Beymen falan beklerdim. Çünkü Nike bile 1500 2000 TL arasında sweat satıyor. O zaman ek soru sorayım. Hangi markaları tercih ediyorsunuz tişört, sweat için? Sağ olun.

  • dissendium  (29.04.23 19:29:57)
Max 85 Euro. Edit ailem tektilci, bende ünide tişört kapşonlu ürettim, kumaşları çok iyi biliyorum. Gerçekten iyi tişörtü ucuza alamazsınız. MAvi'de bir daha çöp almam. En son bugün 3 ay önce aldığım pantolon yırtıldı, hep aynı şey. Aldığım mavi tişörtler iki yıkamada gidiyor. Marco Polo, Lacost, Under Armor, Massimo Dutti, GAP vb. Kapşonlu GAP'in kaliteli. Nike Academy Pro koşu ceketleri çok kaliteli. Under Armor dikişleri zayıf ama kesimleri güzel oturuyor.

  • abi bi dizi buldum on numara  (29.04.23 19:41:17 ~ 19:48:45)
tişört benim için evde tayt/eşofman üzerine giydiğim bi şey olduğu için 1.500 vermem. %100 pamuk tişörtler var ve 5’te 1’i fiyatına. eğer ceket, elbise, ayakkabı gibi giyim ürünleri olsaydı zaten 1.5’e düzgün bi şey bulmak zor. ama tişört için? big no.

  • deartheodosia  (29.04.23 19:57:20)
Valla ben aylardır joy division tişörtüne bakıp almaya yönelik bir girişimde bulunmuyorum. Demek ki benim için 300TL şu an sınır.
Özünde altı üstü bir tişört ne kadar şey vaadedebilir ki diye düşünüyorum. Pamuklu olması en önemli kriter. Ama bu ekonomide her şey uçtuğu için normale olan algımız da değişti.

  • Amaranta ursula  (29.04.23 23:32:00)
50 liradan fazla vermem yazacaktım ama 50 liraya atlet bile yok :D en son 3-4 sene önce tişört aldım. Genelde kıyafete pek para harcamam orta halli markalardan alırım en fazla. Ancak elektronikte paraya acımam.

  • Erestor  (30.04.23 00:20:50)
max 300TL belki 400TL
100% pamuk ve desensiz alirim
max cizgiler olabilir
tisörte cok para verilmez
  • sonsuz  (30.04.23 00:24:24)
1800 lira veriyordum son bir yıldır timsah abiye,son aldığımda 2500-2700 e çıktı fiyatlar.klasik 7 numara benim için özel dikilmiş gibi o yüzden düzenli bir şekilde alıyorum.haftada 3-4 gun polo yaka giyiyorum.

Son donemde under armour v yakalı tshirtlerine takıldım birde onlarda 400-600 arasında fiyatlarda.
  • duptıs  (30.04.23 01:00:39)
Sevdiğim ürünlerden 2 tane alırım,

Para göreceli size 1500 lira uygunsa alabilirsiniz
  • coner  (30.04.23 01:06:11)