belediye encümenleri çok kazanıyor mu?

birkaç tanıdık maddi sıkıntı yaşıyordu sonra encümen olunca iyi model arabaları falan oldu? bildiğim kadarıyla sadece maaş alıyorlar. ek işleri olmadan maaş dışında nerden para alıyor olabilirler.

Belediye encümenliği profesyonel bir meslek değil tabii illa ki para kazandıkları bi meslekleri yatırımları kılı yünü vardır, araba almaları aşırı zenginleştiklerine, haliyle usulsüz para kazandıkları anlamına gelmez.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (29.04.23 15:02:35)
Belediye dediğimiz yer tamamen rant yeridir, kamu kaynaklarının paylaşım yeridir.

  • signore  (29.04.23 16:46:34)
@signore, bu tür şeyleri çok merak ederim bu nasıl oluyor. araştırdığım kadar, belediyelere bir miktar para gelirmiş, harcanan harcanır kalan da döner sermaye yoluyla çalışanlar arasında pay edilirmiş maaşlar hariç. şehir efsanesi de olabilir. peki bunları denetleyen kimse yok mu? birde bazı belediyenin reisleri usulsüz üzerlerine bi arsayı alabilirler mi?

  • sanemz  (29.04.23 16:55:08)
ne döneri ne sermayesi ya, daha ona gelmeden neler neler dönüyor.

- ahmetim bizim bi arsa işi vardı yauv imara açılsın diye mehmet müdürümle bir görüşebilir misin yauv? oraya 30 daireli bir konut dikem yauv seni de görürüz yauv
- ahmetim yauv belediyenin parkta yuvarlanma ihalesi varmış üj milyon, biz onu 1'e hallederiz sen bi halletsen he? 300-500 kağıtta biz seni görürüz be ahmetim yauv hehehe
- ahmetim yav belediyenin taşınmaz kiralama işi varmış x iş hanında yauv, biz belediyeden aylık 20bin'e tutsak piyasaya aylık 50bine okuturuz yauv ahmetim seni de görürüz her ay sakallaşırız
- ahmetim yauv beletye bize iş yeri açma ruhsatımız yok diye kapatma cezası verdi yauv gurban olam hallet ahmedim, bu aylık karımız olan 100bini sana verelim yeter ki beletye reyisiyle görüşüver ahmedim yauv

daha içerden aktarılan bilgilerle dönen dolaplara girmedim bak. neler neler dönüyor bir bilsen.

maddi durumu zor'dan iyi model arabalara sence 13bin lira maaşla geçilebilir mi? kıçı kırık arabalar olmuş 800bin.

belediye başkanları usulsüz arsa alır mı üzerlerine demişsin de beni bi gülme aldı be hocam çok safsın valla :D benim tanıdığım bir il imar müdürü, şehrin ortasına imara aykırı iş merkezi dikti :d
  • avatar is back  (29.04.23 17:07:02 ~ 17:08:18)
Yav belediyeyi geçtim, başlangıç seviyesi denecek fabrikalarda bile en basit ürünleri satmak için çikolata gönderiyorlar. Allah bilir kimlere hangi konularda yardımcı olmuştur. Sen adamın milyonluk işini çözersen adam sana direkt araba verir. Maaşla açıklamaya çalışmak mantık dışı.

  • dissendium  (29.04.23 17:16:00)
@avatar is back, evet çok safım bu konularda. tamam da encümen dediklerimiz tek kişi değil aralarında rekabet çıkmıyor mu? ya birde: 'ooo neler dönüyor bilsen' sözü bana çok kapalı geliyor. neler dönüyor. birde denetim dedim ya, bunlar her partiden oluyor bildiğim kadar. hepsi göz mü yumuyor.

  • sanemz  (29.04.23 17:49:44)
siyaset, politka işi tamamen ranttır, parti farketmeksizin böyle, yiyen kişiler değişiyor, parti teşkilatları ve belediyeler bu işin giriş kısmı oluyor genelde.

nerden para kazanır dersen aracılık, ihale takibi, kurumlara adam sokma v.s şunu düşün belediyelerin verdiği tüm hizmetler tanıdık ve kendi şirketleri üzerinden yapılır, çöp toplama, reklam işleri, çevre peyzaj işleri, inşaat fen işleri, tüm altyapı ve üstyapı yapım işleri, araç kiralamaları, sigortaları, güvenlik sistemleri, sosyal hizmetler, ulaşım, su, doğalgaz hizmetleri v.b bu alanlar ve daha fazlası, bu tip kişilerde bu işleri alıyor veya alınmasına aracılık yapıp rüşvet alıyor.

denetim konusu şöyle oluyor, kimi kime şikayet ediyorsun, herkes birilerinin adamı, sokakta ki vatandaş olmadığı için birşey olmuyor. peker'in videolarını izlemen yeterli kimler kimlerle iş yapıyor.
  • sealth  (29.04.23 21:26:11 ~ 21:30:29)