Yurtdışına taşınan arkadaş

Haftanın 3-4 günü aynı ortamı paylaştığımız çok sevdiğim bir arkadaşım bir süreliğine yurtdışına taşındı. Ne kadar kalacağı belirsiz . 6 ay da olabilir. 1 sene de olabilir. Ben göğsüme öküz oturmuş gibi bir hissiytla sabahtan beri ağlıyorum. Onun adına sevinçliyim ama onu çok özleyeceğim. Görüntülü konuşursunu gibi bir durum olabileceğini sanmıyorum. Olsa da maksimum 10 günde 1. Yanhana olmak gibi olamaz tabi bu da :( Beni teselli etsenize, bana bir öneride bulunsanıza

hemen konuyu kendime cevireyim. cok yakin arkadaslarimin hepsi bakin hepsi baska sehirlere dagildilar. beni mecburen gezgin yaptilar her sehirde bi dostumuz oldu xd
2 aydir sevgilim yurt disinda bi kere bile aglamadim, aglamak aklima da gelmedi. aksine dateimizi baska bi ulkede yapmak cok hosuma gitti. surekli goruntulu konusup kesfettigi seyleri paylasmaya calisiyorum. deneyim kazanmasi cok hosuma gidiyor etrafimda boyle insanlar olmasi ufkumu cok aciyor
alisma surecinde destek, neler yapabilir konusunda fikirlesme, arastirma vs. her ne yapiyorsa eslik ederek baglarinizi guclendirebilirsiniz. fiziksel olarak yaninda olmasaniz da arayi acmamis olursunjz. yurt disina yerlesmek hele de gecici, hepten havada yasiyor hissi, goruldugunden cok daha zor bi sey. belki arkadas bulmakta zorlanabilir nasil biri bilmiyoruz da, anlatmak isteyecegi seyler olacaktir bol bol dinlersiniz.
  • ala09  (28.04.23 21:37:56)
ben de öneride bulunamadan buraya ekleneyim, bir adet yakın dostum ve iki eh işte arkadaşım dışında tüm arkadaşlarım ya şehir dışına ya yurtdışına gittiler (gözü yaşlı gülen smiley buraya). elde kalanlarla da sık görüşemiyoruz herkesin işi gücü çoluğu çocuğu var. en azından sizin arkadaşınız dönecekmiş, o da bir teselli :)

yaşlar kaç bilmiyorum ama en kötü biraz iletişiminiz azalır, döndüğünde her şey eskisi gibi devam eder. hem şimdi onun çok anlatacak şeyi olur, eğer sizle arkadaşlığı onun için de bu kadar önemliyse mesajla falan baya sürekli laflarsınız gibi geldi bana. siz üzülüp de kendinizi uzak tutmayın, arayın sorun. tabii arkadaşınızı da darlamayın o da yeni bir deneyim yaşıyor, ona da alan tanıyın. bence akar gider bir şekil.
  • nimberjack  (28.04.23 23:42:26)
iletisim azaliyor, bazen kopuyor. ozellikle arkadasinizin isi yogunsa, orada bir partneri olursa vs. bunlar gorusmeyi daha da azaltiyor. sonra da kopuyor.

  • Sour  (28.04.23 23:45:47)
bir süre sonra ayda yılda bir konuşan daha sonra hiç iletişimi kalmayan insanlar olacaksınız

  • nuisance  (29.04.23 11:59:39)