Kızımıza isim seçelim mi

Öncelikle herkese şeker tadında güzel bayramlar diliyorum :)

Ben anne olacağım ve kızıma henüz isim seçemedim.

Listemizdekiler;

Ayliz (ay parıltısı)
Defne (güzel, neşeli kız)
Arya (güçlülük,soyluluk, asalet)
Asmin (ufuk, gökyüzü)

İlk bebeğimiz.
Sizlerin de “şu isim güzelmiş, düşünebilirsiniz” dediğiniz isim önerileriniz olursa yazmanız bizi çok mutlu eder.

Teşekkürler

Ferah bir başka isimle de kombinlenebilir.

  • mekaniker  (21.04.23 10:18:20)
Asya

  • Amaranta ursula  (21.04.23 10:20:47)
Çok tebrik ederim. ben de 6 ay önce kız babası oldum isim bulmak çok eğlenceli ama bir o kadar da zorlu bir süreç eğer sürece çok fazla dahil kişi varsa :) Allah kızınıza mutlu bir ömür nasip etsin.

Ben en çok Defne'yi beğendim listenizden. Bir de öneri vereyim: Peri
  • nuevo  (21.04.23 10:24:54 ~ 10:26:55)
Feray

  • smokee  (21.04.23 10:25:00)
Listeden sadece defne derim

  • basond  (21.04.23 10:27:10)
İçlerinden defneyi sevdim ama defne ismi o kadar çok var ki..

İpek, gülru, Aysel, Açelya, yasemin gibi isimleri seviyorum ben
  • Hallegadola  (21.04.23 10:27:10)
Benim önerim Baldan, başka bir isimle de kombinlenebilir.

  • andy kaufman  (21.04.23 10:48:16)
Defne dışındakileri pek beğenmedim açıkcası. Aybige, aylin, nilay beğendiğim isimler.

  • pofudukayi  (21.04.23 11:12:41)
Arya ve defne derim. Benim ismim Ayliz isminde olduğu gibi heryerde olmayan, zor telafuz edilen bir isim, beni çok zorluyor. İnsanlar anlamıyor listelerde yanlış yazzılıyor vs. Ada ismini nasıl? Bana çok güzel geliyor

  • goodyes  (21.04.23 12:12:53)
defne. ama defne'nin dezavantajı şu aralar çok fazla kullanılıyor oluşu. büyüdüğünde sınıfında üç defne daha olabilir :p

  • sir gawain  (21.04.23 12:13:50)
Şansı bahtı bol olsun, tebrik ederim :) Defne çok güzel isim bence. Liste dışından bir öneri yapayım ben de: Pera.

  • vedatchilipeppers  (21.04.23 12:26:00)
Arya, Pera, Begonya.

Şansı bahtı açık olsun, Allah analı babalı büyütsün. Maşallah.
  • baldan kaymak  (21.04.23 12:40:28)
Listeden sadece Defne:)
Bahtı açık olsun:)

  • kisa  (21.04.23 14:12:02)
listeden ayliz ve defneyi cok severim ama ayliz cok bilinmedigi icin surekli aylinle karistirilacak, cocuk surekli isim heceleyecek diye dusundum. defne ise cok guzel ama o kadar cok var ki ve sanirim son 10 yildir asiri revacta. gercekten her sinifta 3-5 defne bulunacak onun doneminde diye dusunup elerdim ben sanirim. ben kizim olsa bir tek melis ismini dusunuyordum, kizim olmadi :) saglik olsun, hepsi saglikli olsun bebeklerimizin.

siz de saglikla kavusun, kolay ve saglikli bir dogum diliyorum size de.
  • in vino veritas  (21.04.23 14:18:18)
Listeden sadece Defne. +1

Bir arkadaşın kızı Asmin. Akrabasından, komşusuna, arkadaşından, sokaktaki insana kadar doğru söyleme oranı %5 falan. Ayliz de aynısını yaşar diye düşünüyorum.

Arya, Eva ve Lena ise elini salladığında çarpan isim. Son 5 senede doğan (dinci olmayan) herkesin kızının isminde mutlaka bunlardan biri var. Mehmet, Ayşe, Burak kadar sıradan artık. Onların döneminde yoktu ama bu küçüklerin döneminde "herkes özenti gibi aynı ismi koymuş" diyebilirler.
  • nawar  (21.04.23 14:38:49)
benim adim doneminin furyasi isim. hayattan sogudum bu yuzden. defneciyim ben de ama konmaz su an benim onerim Tara

  • ala09  (21.04.23 15:59:49)
Ada, defne, derim ben.

  • mor oje  (21.04.23 16:42:59)
arya opera şarkısı demek.

hande güzel bir ad. ilkay ya da sonay olabilir.
  • alperz  (21.04.23 18:57:26)
zeynep güzel isim bence.

  • benibulmanlazim  (21.04.23 19:01:57)
bu listeden defne

  • cooperr  (21.04.23 19:09:22)
Elif
İlk çocuksa iyi olur. Hem kısa ve öz, hem telaffuzu iyi hem de "ilk, bir, önce" demek.

  • etna  (21.04.23 20:29:13)
Kadınlarda maskülen isimler favorim.

Uğur
Ümit
Onur
  • ruhen hastayim ben  (21.04.23 20:58:39)
saglikla kucaginiza alin mutlu saglikli yillariniz olsun beraber. ben bunlar arasindan defne secerdim. ayliz ve asmin soylemesi de anlamasi da zor. surekli tekrar ettirirler yanlis soylerler adini ileride.

  • oscar  (22.04.23 00:34:27)
Listeden sadece Defne, belki Arya, digerlerini hic duymadim bu yuzden gorsem nufus memuru yanlis yazmis heralde derim (sorry)

Ayla, Aydan gibi isimleri ben severim. Bir de soyisimle uyumu nasil olacak onu dusunmeniz lazim. Mesela soyadiniz yildiz ise ayla guzel bir isim olur (Ayla Yildiz)
  • supergirl  (22.04.23 23:42:49)