yeni hükümetten beklentiler ve depremi ne çabuk unuttuk

daha dün dizlerimizi dövüyorduk. naci görür: "istanbul kesinlikle sağlamlaştırılmalı diyor. twetter'da bas bas bağırıyor adam. enerjici bir arkadaşım olumsuz düşünme başına gelir diyor. bu mu yani çözümü. çok güvensiz hissediyorum.
soruma gelince: yeni hükümet kim olursa en mantıklı kararları alır deprem konusunda sizce?

yeni yapılan binaların güçlü olduğuna emin olmak dışında devletin yapabileceği bir şey yok. saçma sapan semtlerdeki yüzlerce yıllık binaları zorla yıkıp herkese sıfır maliyetle yeni ve sağlam bir ev verilebilmesi imkansız. herkes kendi çözümünü bulacak. şahsi düşüncem böyle.

  • roket adam  (30.03.23 19:02:20)
ben unutmadim valla

  • tantavizisyon  (30.03.23 19:07:43)
Mülteci krizini çözüp, istihdam yatırımlarını marmara dışına çıkarmadan bişey yapılamaz. İstanbulda millet utanmasa ahırını kiralayacak. Ki buluyor da kiracı. Hem anadoludaki 60 şehirden buraya göçenler var hem de 3-4 ülkeden gelen var. Bunlar temizlenmeden boş konutlar artmadan olmaz o iş

  • avatar is back  (30.03.23 19:10:07)
Hangi parti veya görüşün hükümet olacağının bu konuda belirleyici olacağını sanmıyorum.
Türkiye'de yaşayan herkes olarak az çok birbirimize benziyoruz. Seçmenlerden oy almak zorunda olan siyasi partilerin seçmenlerin bir kısmını zora sokacak kararlar alması pek mümkün değil, siyasi intihar olur.

Bu konuda tek yapabileceğimiz bireysel önlemlerimizi elimizden geldiğince almak ve bu konuyu gündeme getiren STK'lara destek vermek. Yani pek de yapabileceğimiz bir şey yok.
  • michael_knight  (30.03.23 19:27:04)