laptop karşılaştırması - ekran kartı sorusu

Merhaba,

10 yıllık emektar macbook prodan sonra bir pc laptop alma niyetindeyim, performansa genelde adobe programları (photoshop, illustrator, biraz premier) için ihtiyacım olacak, oyun oynamayacağım. ancak su gibi akan uzun ömürlü bir sistem için bütçeyi zorlayacağım.

2 sorum olacak:
birincisi laptop ile birlikte iyi bir çözünürlükte 2 tane 27" monitor kullanabilmek için neye dikkat etmek lazım? Örneğin laptop ekran çözünürlüğünün 1920x1080 olması, bunu monitöre bağladığımızda da bu çözünürlüğü vereceği anlamına gelmiyor değil mi? örneğin 2 tane 2k monitor bağlamak için ekran kartının yetip yetmeyeceğini hangi özelliğinden anlıyoruz?

ikinci sorum: işlemcide galiba şu an i7 12700 populer. tercihim 32 gb ram, 2 tb ssd li bir sistem.

Şu karşılaştırma için ne dersiniz? 100 binlere çıkamam da bu karşılaştırmada msi'nın 100bin olması, büyük ölçüde ekran kartından mı?

www.hepsiburada.com

son olarak 50-60 binlik bütçe için ne önerirsiniz? (macbook pro düşünmüyorum)
lenovo legion, ya da üstteki karşılaştırmadaki HP victus nasıl?

Zaman ayıranlara şimdiden teşekkür ederim.

Su an hic ekran karti olmasa bile islemcilerdeki dahili ekran kartlari cok rahat monitorleri handle edebiliyor.

Isyeri bilgisayarimda 10510U var mesela 2x4k ekran kullaniyorum hic sorun cikarmiyor. Laptoplarda kac display desteklendigini belirleyen asil sey kac tane display output oldugu diyebilirim.

Attiginiz karsilastirmada belirleyici sey ekran karti evet.

Sizin ihtiyaclariniz icin tam uygun ekran karti yorumu yapamam cok bilgim yok ama suradan inceleyebilirsiniz adobe uygulamalari vs secip

www.pugetsystems.com
  • aguen  (30.03.23 10:08:55)