Spor salonuna yazılıcam ama...

Kalabalık ve bilindik bir yer. Hocanın benimle ilgileneceğini zannetmiyorum. Yani çantamı dolaba bırakıp, direkt bir aletin başına geçip çalışmaya mı başlıcam. Daha önce hiç spor yapmadım, evde basit şeyler dışında.

Ve kendime şort falan almam gerekiyor mu? Eşofmanla gidilmez herhalde ? Ne yapacağını hiç bilmeyen birine anlatır gibi anlatır mısınız.

Amacım kas yapmak falan değil, biraz kilo veriyim fit kalayım yeter.

www.decathlon.com.tr

bu şortu çok tavsiye ederim. elastik. ben kalın bacaklıyım. her türlü atraksiyonda ne kıçımdan düşüyor ne de bacaklarıma dark geliyor. çabucak da kuruyor.

valla sen lokasyonunu yaz belki birileri hayrına sana yol gösterir.
  • alperz  (28.03.23 18:19:43)
İlk antrenmanlarin icin kosu bandinda hafif tempoda yuruyerek baslayabilirsin. Bu sirada gidip gelmeye alisirsin; soyunma odasina ve diger alanlara asina olursun. Temiz bir spor ayakkabisi almani tavsiye ederim; bunun yaninda rahat hareket edebilecegin her turlu kiyafet olur. Yuruyus antrenmanlari hafif gelmeye basladiginda egim ve hizi arttirip daha tempolu bir hale getirir; diger cardio aletlerine de gecersin. Bir ay isinmani tamamladiktan sonra agirlik antrenmanlarina gecer, kas gelisimiyle ilgili internetteki sinirsiz icerige ulasip kendini gelistirebilirsin. Yolun acik olsun...

  • the feel good  (28.03.23 18:26:24)
Eşofmanla git.
Bir spor çantası edin. İçine
-salonda giyeceğin spor ayakkabısı
-Aletlerin üzerine sereceğin havlu
-Gerekiyorsa bir dolap kilidi
-1 pet şişe su
-Terleyen biriysen yedek tişört
-Duş alacaksan terlik, havlu, sabun, şampuan vs koy.
Eşofmanının cebi minik bir cüzdan ve telefonunu alacak büyüklükte ve fermuarlı olsun.
Hoca sana koşu bandı ve diğer kardiyo aletleri ile ağırlık aletlerinin nasıl kullanıldığını gösterip temel antrenman hareketleri ve teknikleri hakkında temel bilgi verecek, bir başlangıç programı yazacaktır.
İlk ay bu temel programı uygula. Hareketlerin tekniklerini diğer çalışanları da seyrederek öğrenmeye çalış. Yardım istemekten çekinme.
En küçük ağırlıklarla ve hatta boş barla çalış. Teknik en iyi boş barla öğrenilir. Sayı olarak da abartma. O an farkına varmazsın ama. gecesi ve ertesi günler kas ağrısı kabusun olur. Spordan soğursun.
Ayrıca önemli olan tekniktir, ağır kaldırmak maharet değildir. Ağırlık maharet olsaydı Dünya şampiyonları hep hamallardan çıkardı. Bunu unutma.
Hareketlerin youtube videolarını bul. Her hareket için onlarca videoyu an an seyret. Dirsek nerede, kalça nerede, bilek ne kadar bükülüyor benzeri detayları sindir.
Birinci ayı sadece öğrenmeye ayır. Kalanı gelir zaten.
  • Mirket  (28.03.23 21:46:57)
salon raconlarına ek: lütfen özellikle koltukaltını sabunla biraz temizleyip kurulayıp öyle git. deodorant, parfüm falan olmaz.

ama temiz de gitmek lazım. kimseyi kokuyla rahatsız etmemeliyiz.
  • alperz  (29.03.23 07:19:51)