güvenilir vpn ihtiyacı (ücretli de olur)

merhaba,

izlemek istediğim bazı yayınlar için vpn'e ihtiyacım var ama ücretsiz olanlar ya ülke seçme hakkı sunmuyor ya da çok kısıtlı data imkanı sunuyor. bana aylık 100gb belki daha fazlası lazım. ülke seçme şart değil ama olursa ekstra güzel olur.

bir de bu işin matematiğini bilmiyorum belki söylediğim mümkün değildir ama internet hızını fazla kesmemesi lazım. ethernet kablosuyla 90mbps civarı alıyorum, yine o civarda olsun yani vpn'de 10-11'e düşmesin. orijinal hızın korunması mümkün değilse bile 50+ olması gerek, yoksa zaten soruyu yok sayabiliriz.

bu kriterlere uyan, laptop için önerebileceğiniz vpn var mı? chrome eklentisi de olur ama program daha iyi. hani açayım, gireyim, tarayıcıdan bağımsız olarak pata küte açsın hepsini.

kaspersky vpn gayet iyi, saydığın şeyleri de yapıyor. ücretsizde sınır var sadece.

  • roket adam  (26.03.23 18:29:27)
Surfshark

Android uygulamasıyla alınca yıllık 250 lira falan ücreti
  • westblack  (26.03.23 18:50:19)
Usttekilerin ikisi de güvenilir degil romalılar cmon. kaspersky direkt rus hükümetine çalışıyor.

vpn direkt önerilebilecek bir şey değil gibi aslında, araştırmak gerekiyor tek tek.

Ben expressvpn kullanıyorum. Normalde "biz log saklamıyoruz" diyenlere cok inanmam ama zamanında fetullahçılar falan diye tayyipgiller expressvpn türkiye sunucularını raidlediklerinde log tutulmadığı için verecek bi bilgi bulamadılar. O yuzden biraz guveniyor gibiyim.

NordVPN'i ovuyorlar. Ben hala biraz shady buluyorum ama onlar da log tutulmadigini iddia ediyor.

Mullvad ve protonvpn en iyileri deniliyordu. Protonvpn satildi mi satilacak mi emin degilim arastirmak lazim.

Express'te yurtdisi netflix/hulu/paramount+ vs girip izliyorum ya da torrent ile bir seyler indiriyorum hiz sikintisi olmuyor.
  • aguen  (27.03.23 01:08:40)
hocam güvenilirlikten kastım bilgilerimin filan sızdırılmaması, şifrelerin çalınmaması aslında. o kadarı bana yeter. kaspersky rus hükümetine çalışsın yani ben vpn açıp maç izleyeceğim zaten, putin'den gizlim saklım yok, en fazla "sen zelenski'yi savundun!" filan derler gittiğimde.

  • mark greg sputnik  (27.03.23 13:42:33)
  • tantavizisyon  (27.03.23 13:48:57)