[]

iPad 9 ve Apple Pencil kullanımında çıkan ses problemi

Sınıf, kütüphane veya evde geceleri sessiz ortamlarda kullanmak adına iPad 9 ve Apple Pencil aldım fakat kalem ekrana temas ettiğinde çıkan tak tak ses hem fazla gürültülü hem de dikkat dağıtıcı geldi bu da soğuttu resmen. Ekranda cam koruyucu yok şu an, belki ondan mıdır? Bu sesi önleyecek en iyi ürün nedir ekran koruyu mu yoksa paparlike koruyucu diye bir şey varmış ekran kalitesini düşürmesine rağmen defter hissi verir mi kullananlar varsa tavsiyenizi bekliyorum
 
ekran koruyucular o ‘tapping noise’ / tıklama sesini birazcık azaltıyor ama çok dramatik bir fark beklemeyin. ben paperlike kullanıyorum, yazma hissi açısından çok iyi gerçekten ama görüntü kalitesini biraz düşürüyor, o açıdan standart koruyucular daha iyi. ses açısından hemen hepsi aynıdır tahmin ediyorum.

kalem için silikon uçlar da varmış ama basitçe kalemin ucuna ufak bir bant parçası da yapıştırabilirsiniz en azından sessiz ortamlarda kullanmak için.
  • orient blue  (26.03.23 10:02:44) 
Paperlike yazma hissini çok artırıyor, sesi biraz azaltıyor. Ama kalemin ucu eriyor.

Paperlike + Silikon uç koruyucu alırsanız (ekran kalitesinden ödün verilse de) en ideal çözüm olur. Silikon uç koruyucular 8'li halan satılıyor. Takınca sık sık kontrol edin koruyucu delinip kalemin ucu gitmesin. Yıpranınca değiştirin .
  • lancelot du lac  (26.03.23 10:11:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.