2023 yılı ar.gör maaşları ne kadar?

Nette 18-25k arasında yazıyor da hangisi doğru? Neye göre 18 neye göre 25?
Teşekkürlee

18 küsur.(net) Daha yeni buralara çıktı, 25 alan yoktur veya brüttür o.

  • nhk ni youkosu  (24.03.23 20:28:28 ~ 20:31:59)
şehirden şehire değişiyor. doğudakiler biraz daha fazla alıyor sanırım. geliştir ödeneği nedeniyle. dil puanları, akademik teşvik vs de oluyor. ama yukarıdaki yazarın dediği gibi. 25 mümkün değil.

  • anti-kahraman  (24.03.23 21:00:17)
Kıdemlerine göre değişiyor. Sadece maaş almıyorlar. Ek ödenekleri çok fazla. Ayda birkaç kez maaş adı altında parça parça ek ödenek alıyorlar. En kıytırık alanı net maaş 16 küsür alıyor. Ek ödemeler de bir o kadar yatıyor. 15 alıyorum 12 alıyorum diyenlere inanmayın. Ölüsü aylık toplamda 30 dan aşağı almıyor. Kıdemlileri bazı aylarda 40-45 i görüyor. Tabi bu ek ödenekler dahil. Totodan sallamıyorum. Bankacıyım. Kendi gözlerimle gördüğümü aktarıyorum.

  • cihsibbey88  (24.03.23 23:06:24)
cihsibbey88 baya sallamış, öyle bir maaş yok. Ara dönemlerde ek ödeme vs. aldığımız da yok.

Şu an teşvik, eş yardımı vs. almayan araştırma görevlisi 19k civarı alıyor. Ortalama 40 puan akademik teşvik, eş çocuk yardımı vs. alan ise 21500 alır. Maks alan 22500 alır, daha fazlası imkansız.
  • tss  (24.03.23 23:22:45)
Ben bankacıyım. Asgari ücret alıyorum kanki. Yedin mi? ;)

  • cihsibbey88  (24.03.23 23:23:34)
22 bin civarı diye biliyorum

  • romario  (24.03.23 23:25:14)
@cihsibbey88 ikna olacaksan bordro paylaşayım :)

  • tss  (24.03.23 23:27:41)
İnanmayanla döküm usulü 3 aylık maaşına kapışırız. Ama öncesinde paralar ortak hesap açılıp yatırılacak. Gücü yeten varsa özelden gelsin. :) Yemeyin 20 alıyorum diyenler palavra atıyor. Ayrıca tamamı kendini ezikler fakir edebiyatı yapar. :)

  • cihsibbey88  (24.03.23 23:29:32)
Bordro değil 3 aylık döküm. Bi tane bordro çıkarıcaksın bak maaşım 15 diyeceksin boynunu bükeceksin. :) Ekler nerede ekler. :)

  • cihsibbey88  (24.03.23 23:33:10)
Ar gör ek ödeneği yok bildiğim kadarıyla. Projeye dahilse oradan para alır en fazla. Onu da herkes alamaz.

  • romario  (24.03.23 23:37:58)
daha fazla uzatmak istemiyorum, uyduruyorsunuz. Keşke öyle alsak, neden saklayalım ki :)

  • tss  (24.03.23 23:43:22)
Bir kişi asgari ücret almıyorsa maaşını saklar. Hele ki devlet memurlarının tamamı maaşını her zaman düşük söylüyor. Neden saklayalım ki demeyin. Saklamakta haklısınız. 40 alıyorum diyeceksin milletin salyasını sümüğünü mü akıtacaksın? Nazar değer bu kesin birşey. Neyse. Bence de uzatmanın manası yok. Zaten özele davetime kimse teşrif edemedi. :)

  • cihsibbey88  (25.03.23 00:17:52)
@cihsibbey88, İstanbul'da vakıf ünilerinde çalışan bir sürü arkadaşım var ar.gör. ve öğretim gör. öyle rakamlar yok.

Devlette doğuda falan daha çoktur ama yine o kadar değil. Siz büyük ihtimalle devlet üni.de olan ve birkaç yerden maaş alan malum partinin adamlarına denk geldiniz başka açıklaması yok.

edit: kıdemli araştırma görevlisi diye bişey olmaz bu arada niye olsun :D doktor olan gidebilirse gider zaten.
  • nhk ni youkosu  (25.03.23 00:20:27 ~ 00:23:10)
Peki

  • cihsibbey88  (25.03.23 02:03:20)
18-20 arası. Doğu'dakiler 4-5 daha fazla alabilir. 30bin üstü alan araştırma görevlileri de var ama onlar tus ya da dus kazanan araştırma görevlisi hekimler ve diş hekimleri.

  • signore  (25.03.23 10:45:50)
Devlet üniversitelerindeki araştırma görevlilerinin maaşlarının gizlisi saklısı yok. Gerekli bilgileri aşağıdaki hesaplama motoruna girdiğinizde maaşları kuruşu kuruşuna bulabilirsiniz:

www.memurlar.net
  • cek  (25.03.23 11:10:55)
Asla o kadar değil. Mümkün değil diyenle 3 maaşına kapışırım diyorum yanaşan yok. Tamam bak beleş kolay para kazanacaksınız. Gücü yeten elinde 3 aylık hesap dökümüyle gelsin. Biri de hala çıkmış buradan bak kuruşu kuruşuna görürsün diyor. Ekler var ekler hem de birden fazla ek ödenek alıyorlar. Neredeyse bir maaş da öyle geliyor. Türkçe konuşmuyormuyum yoksa insanların anlayış kavrayış seviyesi mi sığ.

  • cihsibbey88  (25.03.23 15:06:15)
doktora bitirmis, batidaki üniversitelerde calisan aras gör. 20 tl aliyor, daha üc gün önce sordum. arastirma görevlilerinin cogu ek ders parasi almazlar, ek ödemeleri falan yoktur. eger tübitak projesinde görevi varsa, bir proje labinda görevi varsa, dogudaki üniversitelerde calisiyorsa bu rakam bir iki bin lira daha artar.

  • tadellesever  (25.03.23 20:36:02)
o ek ödenek ne ve kişinin ünvanı ne tam açıklamadığınız sürece haksızsınız cihsibbey88. İddia eden kanıtlamak zorunda.

Başka bir konumdaki kişiyle karıştırıyor olabilirsiniz. Ben vakıf üni'de öğretim görevlisiyim ve arkadaşlarım hep vakıflarda arş.gör o yüzden küme dışı kalıyoruz. Ama zaten bizim maaşlarımız devlettekilerle eşitleniyor artık o sebeple onların kaç aldığını takip ediyoruz/biliyoruz.

Araştırma görevlileri derse girmezler, bunu bozup girenler de ek bir ücret almıyorlar sadece yardımcı olarak giriyorlar. Akademik teşvik olayları makale yazan sempozyuma katılana vs. olabilir ama bir maaş daha alacak kadar her ay makale üreten yoktur öyle olsa Türkiye bu halde olmazdı zaten. Ayrıca makale başı 1500 lira mıydı neydi.

araştırma görevlisi arkadaşları kırmadan bir şey sormak istiyorum, araştırma görevlisi daha yolun başında akademinin a'sına giriş yapmış kişidir. Ona kim niye bir maaş ek ödenek versin? Araştırma görevlisi kavramını çok yanlış bilip profesörle falan mı karıştırıyorsunuz bilmem ki...
  • nhk ni youkosu  (25.03.23 22:17:08)