iPad için kalem (9. nesil)

iPad'de çizim yapmak için kullanılacak, orjinali yerine alabileceğimiz en makul kalemi arıyoruz. Çizim yapılacağı için orjinal Apple Pencil alsak tabi ki en doğrusu ama şu an muadil bir kalemle başlamak istiyor arkadaş. İlerleyen süreçte çizime devam etme durumu olursa orjinal kaleme geçmek dert değil zaten.

Var mıdır tavsiyeniz?

Hiçbiri Apple Pencil’in yerini tutmayacaktır ama belki logitech crayon olabilir.

düzeltme: crayon’u daha ucuz sanıyordum. apple pencil varken o alınmaz, başka bir şey de alınmaz :)
  • orient blue  (16.03.23 23:41:31 ~ 17.03.23 07:56:30)
crayon da mantıklı değil ki. 1900tl. ben ipad pro için muadil bir kalem almıştım aliexpress’ten ama çok kötüydü. ucuz etin yahnisi mevzusu. gidip kendi kalemini aldım. biraz tuzlu ama parasını hak ediyor.

  • Erestor  (17.03.23 00:21:31)
Erestor +1
Muadillerine vereceği paraya yazık. Apple pencil gerçekten parasını hak ediyor. Aldıktan sonra kesinlikle pişman olmaz

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (17.03.23 00:22:23)
çizim yapacaksan apple pencil'in rakibi yok. sadece not falan alacağım deseydin çakmalarına bakabilirsin derdim ama çizim için o yan sanayi olanlar yerini tutamaz.

  • roket adam  (17.03.23 10:04:56)
ipad kalemi gibisi yok lütfen başka bir şey alma. işi gereği hem ipadde hem çeşitli diğer tabletlerde sürekli çizim yapan biri olarak söylüyorum.

  • nolmus yani  (17.03.23 11:17:58)