Ufak daire nasıl kesebilirim

Kağıdi cismi egip bukmeden yaklasik 10 kurus çapında yani 1cm çapında daireler nasıl kesebilirim. Delgeçin biraz buyuk delik açanı diyebiliriz.
Var mı alet edevat bir yolu ya da

10 kuruşu kağıdın üzerine koyup etrafından defalarca pilot kalem ile çizin. Mürekkep kağıdı eritecek. Siz de pıt diye çıkarırsınız istediğini daireyi.

  • irene  (16.03.23 21:53:35)
@irene dedigin şekli iğneyle dele dele de yapıyorum dövme makinasi gibi ama cisme zarar vermeden pratik bir sekilde kesimden bahsediyorum. Çevresi puruzleniyor senin dedigin sekilde

  • optimistbakunin  (16.03.23 21:56:40)
Daireleri önce hafifçe kurşun kalem ile çizip sonra çizdiğiniz yerin üzerinden maket bıçağı veya neşter ile geçebilirsiniz. Ancak elinizi değil, kağıdı hareket ettirerek keserseniz çevresi pürüzsüz olur.

  • irene  (16.03.23 22:02:34)
Kaç adet keseceksiniz ?

  • dunyatuhaf  (16.03.23 22:56:27)
Silhouette cameo kullanıyorum bu tip şeyler için. Etiket yapan yerler kesebilir sürekli ihtiyaç oluyorsa.

  • nop  (16.03.23 23:11:52)
ustteki yazarin dedigi gibi pergel kesiciler var onlardan alabilirsiniz. maket dukkanlarinda bulunabilir ben guven sanat'tan almistim zamaninda. Adet olarak coksa lazer kesicisi olan bir ozalitcide kestirebilirsiniz.

ornek ; www.super-hobby.it
  • mirafiori  (17.03.23 11:53:56 ~ 11:54:52)