Kalem tutarken kolda acı hissetme

Merhaba
Bir şey not alırken farkettim. Çok hafif bir ağrı oldu yazı yazarken. Sonra deneme amaçlı parmaklarımı 1 nolu resimdeki gibi birbiriyle bastırdığımda kolumun yaklaşık 2 nolu resimdeki bölgesinde acı hissediyorum.ama o bölgede normalde bir ağrı yok. Diğer kolumda da böyle bir problem yok.
Radial tünel sendromu sebebiyle o bölgedeki kaslarda ağrı oluyor diye okudum internetten ama o sendromda da parmaklar vs düzken ağrı oluyormuş sanırım. Fıtık vs de bu şekilde bir ağrı oluyor mu? Ya da farklı bir durum mu var? Yoksa basit bir zedelenme olabilir mi? Hastanelerin yoğun olduğu şu dönemde doktorları boşuna meşgul etmemek açısından kendim bir ön bilgi edineyim diye sormak istedim

1. encrypted-tbn0.gstatic.com

2.encrypted-tbn0.gstatic.com

Çok sıkıyorsundur. Yazarken çok sıktığımda bende de aynı ağrı oluyor. Belki de ondandır.

  • prole  (25.02.23 14:12:59)
'Tenisçi dirseği' konusunu bir incelesene internetten?
Benzettim de ben.

  • Mirket  (25.02.23 14:19:57)
Aslında ön kolun yan ve içe dopru kısmında oluyor daha çok acı. Tenisçi dirseğinde sanırım öl kolun dış kısmında oluyor ağrı. Aslında yaklaşık olarak ulnar kısmı civarında oluyor ama okuduğum kadarıyla ulnar siniriyle alakalı durumlar yüzük ve serçe parmaklarla alakalı belirtiler gösteriyor. Ön kolla ilgili neye baksam belirtilerin tam örtüştüğü bir şey bulamadım

  • yazdonumu  (25.02.23 14:37:38)