Subaru XV'yi nasıl bilirsiniz?

Tipi güzel, 4x4 mükemmel, güvenlik konusunda volvo'yu aratmaz, fiyatı da Türkiye şartlarına göre fena değil ama bu aracın beni düşündüren tek tarafı motoru.

1.6 atmosferik ve 115 bg bu araca yetiyor mu? Kullananlar veya eşinde dostunda olanlar yorum yapabilir mi? Bana yetmezmiş gibi geliyor test sürüşü için vaktim olmadı henüz.

Güzel araba. Sıkıntı yaratmaz.
Atmosferik motoru kafaya takmaya gerek yok, hatta çoğu zaman ufak turbolu motordan daha iyidir, daha guvenilirdir. Çözümü daha kolaydır.

Ama Türkiye'deki sorun her yerin dağ, tepe olması. Yoksa misal Avrupa'da falan sıkıntı olmazdı genel olarak.

Ama Türkiye'de kesin olur. Ben İzmir'de hayatta kullanmazdim.
  • logisticsmanager  (20.02.23 12:30:58)
tr versiyonu az yakar çok kaçar kalıbına tepki olarak üretilmiş. hatrı sayılır şekilde çok yakıyor ve gitmiyor. yoksa hem japon hem 4x4 hem crossover hem az yaksa tr'de yok satardı.

bütün bu kriterleri daha çok karşılayan seçenek cx-3. ama o da c değil b suv.
  • onemoremile  (20.02.23 12:56:07 ~ 12:56:41)
Fiyatları bilmiyorum ama ben olsam illa 4x4 lazımsa suzuki vitara ya da scross alirdim.
www.suzuki.com.tr

1.4 hybrid çok güzel motor, suzuki de çok güvenilir marka. Kalite olarak süper değil ama sorun vs cikarmaz.
  • logisticsmanager  (20.02.23 13:05:00)
ben bizzat kullanmadım ama test sürüşüne çıkan arkadaşım kesinlikle gitmiyor araç demişti. denemekte fayda var, 115 bg atmosferik ve 4x4 üzebilir.

  • roket adam  (20.02.23 13:24:39)
2 yıl önce 6 ay kadar kullanıp sattım, kesinlikle gitmiyor 1.6 motor ile. Bagajı da çok küçük gelmişti bana, satıp Ford Kuga almıştım. Onun dışında güzel ve güven veren bir araba ama turbo motoru olmalıydı.

  • creepy  (20.02.23 23:37:51)
vitara alın basın geçin.

1.6 atmosferik 5 ileri motorlar çağdışı artık. daha büyük motorlu olsa ve ingiltere veya amerika'da yaşasan subaru al bas geç diyecektim fakat boxer motorla uğraşacak düzgün usta da türkiye'de yoktur.

vitara'nın veya kardeşi scross'un (yeni kasa olan) bir avantajı japon teknolojisi olmasına rağmen estergon macaristan'da üretilmesidir. bu yüzden parçaları hep avrupa (ön camlar macaristan, jantlar almanya gibi). bu yüzden parçası da çabuk gelir ana depolardan.

------

not 1.4 turbo benzin (hibridsiz) 4x4 vitara kullanıcısıyım. hafif bir araba, küçük de değil. romanya otobanlarında, gidiş geliş şehirler arası yollarda tır vesaire sollarken çok denedim. gerçekten başarılı bir hızlanması var. hibrid'inin de farklı olduğunu zannetmem.

not 2 diyarbakır suzuki bayisinin ustaları yakın tanıdığım. adamlar "rain bey, bu arabalar sadece bakımdan bakıma geliyorlar. kaç senedir sadece bir kere turbo değiştirmiştik bir arabada, o da bakımsızdı 1-2 senedir gelmemişti." demişti.

not 3 satış sonrası hizmetlerde çalışıyorum. iyi araba nedir, ne değildir bildiğim için zaten suzuki aldım.

not 4 mazda'lar da güzel ama benim için 2.0 skyactive motorlar hala soru işareti.
  • rain when i die  (21.02.23 04:06:08)