Getir yardım kampanyası

ust edit: ahbap'in kredi kartiyla bagis secenegi varmis, yeni mi cikti bilmiyorum ama herkesi oraya yonlendiriyorum bagis.ahbap.org

Güvenilir mi? Yurtdışından bağış yardım yapmak isteyen arkadaşlarım var ama bankalar 10-15€ komisyon alıyor. Çoğunun kriptoyla alakası yok adını duymamışlar. Akut’un sitesinde kartla yardım yapılabiliyor şimdiye kadar onu öneriyordum ama instagram’da getiri görmeye başladım. Nasıl bir yardımda bulunuyorlar rahatlıkla önerilebilir mi?

kızılayı önerebilirsiniz

  • hizirbey  (10.02.23 01:14:39)
bagislar genelde vergiden dusulebiliyor bunun icin gerekli slipler lazim, kredi karti ile odeme yapanlara nasil ilerliyor o surec bilmiyorum, ama o konu dert degilse ahbap veya akut's yonlendirin, ikisinin de ingilizce sayfalari var.

eger vergi slipleri onemliyse bulundugunuz ulkedeki bagis sistemlerine bakin, kizilhac, cesitli UN birimleri, Oxfam, CARE vb "humanitarian relief" kuruluslarina yonlendirin. su an hepsinin turkiye depremi icin ayri bagis topladiklari kampanyalari var.
  • taurina  (10.02.23 01:28:24)
kızılay'a bağış yapacağınıza direkt okçular vakfı'na ya da ensar vakfı'na yapın. aynı şey zaten.

ahbap'a veya akut'a yapabilirsiniz yardımın amacına ulaşacağından emin olmak için.
  • fatihkkk  (10.02.23 01:29:38)
www.youtube.com
Bu bağış diğerleri kadar hızlı gitmeyecek ama en kolay buradan Youtube'dan gönderebilir. (325 bin dolar toplandı şimdiye kadar, bu sistem Türkiye'de yoktu Barış Özcan ön ayak oldu)

Sanıyorum pazar veya pazartesi bu sürekli devam eden yayın bitecek, tüm para ABD'deki Turkish Philanthropy Funds'a gidecek onlar da şunlara gönderiyormuş:
"Yardımlarınız Ahbap, ACEV, TOG, İhtiyaç Haritası, TEGV gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarından oluşan bir şemsiye platform olan Afet Platformu'na gidecek." www.guidestar.org
  • nhk ni youkosu  (10.02.23 01:32:14 ~ 01:33:05)
Ahbap’a yonlendirmeye calisiyordum fakat soyledigim sorunlarla karsilastilar. Kizilayla ilgili de bagislarin ensara gittigi falan soyleniyor dogrudur degildir bilemem ama ben dogru olduguna inanip onermemeye calistim.

Ulkelerdeki organizasyonlarin red crosslarin bagis toplamalari var evet ama onlar da ne kadar direk olarak etkiliyordur ona guvenip oneremiyorum iste. 5-10€ atmak isteyen ogrenci arkadaslarim var uluslararasi bir organizasyonda bu paralar kayboluverebilirmis gibime geliyor

Vergiden dusmek gibi bir soru soran olmadi simdiye kadar oyle bir sorun oldugunu sanmiyorum
  • mirafiori  (10.02.23 01:32:46)
mümkün mü bilmiyorum ama gerekirse ilgili ülkenin yasalarına göre izin alarak siz toplasanız paraları?

öğrenciler, gençler 5 euro 10 euro yardımları sizin revolut veya o tarz neyiniz varsa size atsa mesela. siz tek seferde bağış yapacağınız için 10-15 euro kesinti sorun olmaz.

bilemiyorum tabii oradaki sosyal yapı buna müsait mi diye.
  • fatihkkk  (10.02.23 01:35:50)
Komisyonlari goz ardi edebilecek kadar para toplaycak insan tanimiyorum malesef. 100€ toplasak 15€ kesinti yine. Kaldi ki 15€ kesinti, 20€ atmak isteyen bir arkadastan istenen miktardi, yuzde ile calisiyorsa 100€’da faha fazla olacaktir

  • mirafiori  (10.02.23 01:44:28)
tamamen akıl yürütmeye çalışıyorum. çok saçmaysa da kusura bakmayın. acaba size atsalar mesela 100 euro falan topladığınızda siz crypto gönderseniz. tek kişide toplama konusunda sorun yoksa sonrasında btc ile falan atabilir tek kişi. mutlaka biri vardır anlayan.

  • fatihkkk  (10.02.23 01:50:06)
Getir'e güvenmek yerine sokağa at derim. İnsanlıktan uzak bir firma yardım mı topluyormuş?

  • Kahvedesu  (10.02.23 01:53:17)
ilk ahbap demeye geldim ama sorunlarla karşılaışlış sonra youtube aklıma geldi bende daha bugün gördüm katılımcıları görünce ve youtube kurumsallığı da olunca bence çok uygun bir seçenek.
kızılay ve afad için ise aman ha diyebiliyorum üzülerek.
asıl uyarmak istediğim konu ise asla kendiniz üzerinden bir yol üzertmeyin.
( bu kişiden kişiye değişir ama zamanında tüm harcamaların herşeyin makbuzlu olduğu bir organizasyon düzenledik. başımıza gelebileceği sezdiğimiz için herşeyi belgeli faturalı yaptık. sonra arkamızdan hiçbirşey bulamayınca kesin kendilerine çıkar sağladılar diye söylenti çıkarmışlardı. önemsemedik biz kendimizi bildiğimiz için ama sadece bir öneri. )
  • yag sogan salca  (10.02.23 02:17:35)
Getiri bilmiyorum ama sakın Kızılay ve AFAD a, ve cumhurbaskaninin gösterdiği herhangi bir yere bağış yapmayın, direkt AKP örgütlerine gidiyor para.

  • sanguine  (10.02.23 03:02:08)
kızılay’ı imza attıkları bitmek bilmeyen tüm rezaletlerine rağmen öneren varsa kızılay’dan faydalananlardandır direkt. yani bir değil iki değil, bütün herkes biliyor artık nasıl olduklarını.

yardım kuruluşu önerim maalesef yok.
  • deartheodosia  (10.02.23 11:59:33)