çimento firmalarının hisselerinin artmasına neden küfrediliyor?

twitter'da falan dolaşıyor hani çimento firmalarının hisselerinin arttığını gösteren ekran görüntüsü paylaşıp allah belanızı versin falan diye tweet atıyorlar. altında da küfürler müfürler gırla.

çimento firmalarının hisselerinin artması neden küfredilecek bir şey?

Çünkü birileri "Ooo baya bina yıkıldı, burada bir sürü inşaat falliyeti olacak, demek ki çimento firmaları güzel para kazanacak" diye düşünüp hisselere abanmış. İnsanlar da "Bu zamanda aklınıza gelen bu mu oldu" diye kızıyorlar. Bir nevi "Mahalle yanarken orospu saçını tararmış" durumu işte.

  • salihdt  (08.02.23 04:15:57)
Borsadan çok anlamam ama insanlar genel olarak bu kadar büyük felaket varken borsanın açılmasına da kızmış. Göçük altında kalan kişiler hisselerini nakte çeviremeyeceği için ellerindeki birikimi de kaybediyorlar diye. Mantıklı bir argüman gibi ama olaya hakim değilim pek

  • nundu  (08.02.23 04:37:44)
abi boyle bir felaketten sonra alim firsati diye dusunebiliyorsan, senin beynin ve ahlakin bana gore degil, net. bu aklina geliyorsa bile problem bak. bir de gidip hisse aliyor adam. allah boyle insanlarla karsilastirmasin. cunku bu yamyamlar icin hayat kendi sahsi kazanclarindan ibarettir.

  • antikadimag  (08.02.23 05:32:02)
Tam olarak @salihdt'nin acikladigi sebepten.

  • ahm1  (08.02.23 06:28:16)
ben de bunu anlamış değilim. deprem bölgesinde yeniden yapılaşma olacak ve çimento hisseleri artacak. 2 kere 2 eşittir dört.

o zaman çimento firmaları komple kapatılsın madem. nasıl böyle şey düşünürsünüz ne demek yeniden bina yapılacak?! diye.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (08.02.23 08:51:31)
arkadaşlar güzel yazmışlar ancak ben de şöyle diyeyim, türk borsacısı kaybetmeyi sevmiyor. kazanırken sonsuza kadar artsın, düşerken de devlet hemen müdahale etsin istiyor. bence borsanın kapatılmaması doğru karardı, bugün belki yatırımı hissede olan, ve o paraya acil hemen ihtiyacı olan, düşüğe de satsa anında nakite dönme ihtiyacı olan insanlar vardı. bu insanların satışı ile borsa düşer evet, ama en azından işleri görülmüş oldu. millet 3 kuruş kar edecek diye borsayı kapatalım, her şeyi durduralım kafasına girilmesini anlayamıyorum. sokakta kaldığım bir gün borsada hissem olmasının hiç bir önemi yok benim için.

warren buffett mi ne demişti, "sokaklarda kan yoksa "al" zamanı gelmemiş demektir" tarzı bir açıklaması vardı çok eskiden. piyasa böyle bir şey. deprem olur ülkenin yarısı ölse bile hayat kalanlarla devam edecek. devlet müdahale ettikçe ortamı mahvetmeye devam ediyor.
  • roket adam  (08.02.23 09:55:26)
türk borsası zaten kumarhane hatta dolandırıcı kumarhane.
kumarhanenin bile bir işletme adabı vardır, toplamda kasa kazansada şanslıysanız kısa vadede şansınız %48 falan vardır.
mantıklı hiçbir gerekçesi olmasada manipülasyon amaçlı şişiriyor olabilerler.
çimentodan borsadan anlamam ama 11 eylülde abd gibi kapitalizmin merkezi ülkede borsalar 1 hafta kapalı kaldı. bizim felaket 11 eylüle 11 basar aq.
  • aslindasorunumpsikolojik  (08.02.23 10:59:20)
borsayı kapattılar az önce.

  • gabe h coud  (08.02.23 11:45:07)
acil paraya ihtiyacı olanlar dışında bu zamanda neden al-sat'la uğraşılıyor

hiç kimse işlem yapmasa borsa açıldığı gibi kapanır
ne kar ne zarar
ama bunun için ahlak lazım
  • bir soru sorcam  (08.02.23 15:45:43)
Hisse alanlari savunanlar olmus. Bu nasil bir savunma anlamadim. Cimento sirketleri niye kapatilsin, ne alaka? He ama su anda sirketin yoneticisi "ooh ohh her yer yikildi" diye gobek atiyorsa onu gidip ya hapishaneye ya timarhaneye tikmak gerekir. Cimento uretimi baska sey, felaket olunca akbabalik yapmak baska sey.

  • ahm1  (08.02.23 18:03:01)