buzdolabının soğutmaması

öncelikle depremde vefat eden bütün insanlara allahtan rahmet, yakınlarına da sabır dilerim.

Bugün itibarıyla buzdolabının ışıkları yanmasına rağmen soğutma yapmıyor. Fişe takılıyken her iki dakikada bir yaklaşık 5sn boyunca "dınnn" ve ardından "tık " diye bir ses geliyor. Bu durum tekrar ediyor. Fişi çekip 1 gün beklettim bir ey değişmedi. Nasıl bir çözüm bulunabilir?

teşekkürler.

Motor arızası gibi, servisi arayınız.

  • orient blue  (07.02.23 18:29:44)
eğer içeride bozulacak bir şey yoksa, fişini çekip iki gün bekleyin, eğer normale dönerse rezistansı bozulmuştur.

  • vincenzo  (07.02.23 18:47:20)
biraz bekleyip çalıştırmak gerekiyor. düzelmezse daha fazla açık bırakmayın derim. bakabiliyorsanız fan dönüyor mu diye bakın en altta. alttan üste üflüyor genelde soğuğu arkada. o çalıştığı halde soğtumuyorsa gaz bitmiş olabilir. motor arıza da olabilr ama kendi kendini kapatmnış da olabilir veya termit hatası da. youtubeda videolar var da ben de tam bilmniyorum. kısa devreyle filan çalıştıranlar da vardı.

  • ShadowOfMoon  (07.02.23 19:59:39)