Atatv44 - depremzedeyle dalga geçenler

Bu çocuklar hangi kanun maddesi gereğince cezalandırılmalı. Yapılan çok çirkin orası kesin ama aklıma aşağıdaki madde dışında başka bir şey gelmiyor. Millet atıp tutuyor idam edelim, bu eziyettir, bilişim suçları devreye girsin vs..

Kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesi
TCK Madde 262- (1) Bir kamu görevini, kanun ve nizamlara aykırı olarak yerine getirmeye teşebbüs eden veya terk emri kendisine bildirilmiş olduğu halde görevi sürdüren kimseye üç aydan iki yıla kadar hapis cezası verilir.

zaten bunlar hakkında bir soruşturma yürütülüyor. twitch bit skandalı kara para aklama ve kredi kartı hırsızlığı bunlara da dokundu. bunlar yurtdışından telefon numarası aldıklarından dolayı ulaşılamıyor bilgilerine. avrupa bilgi paylaşmıyor. aynı şekilde vpn kullanıyorlar. interpol araya girerse belki kimliklerine ulaşılır. son yaptıkları şerefsizliği de gösterirlerse avrupa bilgi paylaşımı yapabilir.

  • false pretension  (06.02.23 17:47:53)
boyle bir kalleslik dusunulmedigi icin kanun kapsamina alinmamis olabilir. ben de merak ediyorum bu konuyu. hukukcu sorusu bu.

  • antikadimag  (06.02.23 17:54:41)
Dolaylı yoldan ölüme sebebiyet veriyorlar aslında. Enkaz altında kalan kişinin enerjisi ve telefonunun şarjı çok kıymetlidir. Sen gereksiz arama yaparak karşı tarafın sınırlı şarjını tüketmiş oluyorsun. Belki buralardan girilebilir.

  • msb  (06.02.23 19:25:41)
Bu kücümsenecek bir mevzu değil. Çalıntı kredi kartı, şantaj, siber zorbalık her türlü pislik var bunlarda. Instagram hesaplarında otomatik silahlarla pozları falan var. Biraz kurcalansa burunlarını çıkartamazlar. Hoş bugüne kadar ne beklendi bilmiyorum ama.

www.youtube.com Şu videoda biraz bahsedilmiş bunun dışında birkaç yayıncı da üzerlerine gitmişti twitch bit skandalından sonra.
  • dr doofenshmirtz  (06.02.23 21:12:06)
@adwokat kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesi buraya uymuyor. Çünkü kamu görevini yerine getirmeye teşebbüs ettikleri falan yok, görevliymiş gibi davranıp milleti işletiyorlar. Eziyet yazan kişiyi ben de gördüm ama uzaktan yakından alakası yok.

Bana burada bir suç varmış gibi gelmiyor. Bazen büyük ahlaksızlıkların da suç olmayabileceğine örnek olaylardan biri bu. Bu olayın daha kötüsü sürekli 112'yi arayıp yanlış bilgiler veren bir kadındı mesela. Ona da ancak idari para cezası verebildiler şimdilik.

Böyle durumlarda, sen de biliyorsundur, mahkemeler hiçbir suça sokamayınca kanunu eğip bükerek bir şekilde ceza veriyorlar. Artık kişilerin huzur ve sükununu bozmadan tut, çok isterlerse taksirle öldürmeye kadar götürebilirler (konuştukları kişi ölürse tabii). Tabii bütün bunların olması için önce bu kişilerin tespit edilip mahkeme önüne çıkarılabilmeleri lazım. Muhtemelen reşit bile değiller. Yatarı olacak bir ceza alma ihtimalleri sıfır. Yani ceza hukukuyla çözülebilecek bir sorun gibi gelmiyor bana pek.
  • yere dusup kirilan sarap kadehi  (06.02.23 21:26:43)