Spor salonunda kişisel egitmene para vermeye gerek var mı?

Program verdiler zaten başında hoca ile yapmak daha iyi dediler. Bir ay 2500 tl sadece hoca ucreti. Yoksa yalnız mı devam edeyim?

Araştırmaya kapalı üşengeç bir insansan, ki bunu eleştirel manada söylemiyor olabilir yani, eğitmen iyidir. Aksi halde programlar olsun programların hareketleri olsun her şeyin doğrusunu öğrenmek için milyonlarca kaynak mevcut. Ben squat deadlift yapmayı falan öğrendiğimde Youtube bile yoktu henüz.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (05.02.23 16:07:43)
İşine önem veren eğitmen, özellikle yeni başlayanlar için, aldığı her kuruşu hak eder.

Ama işine önem veren eğitmen sayısı, (15 yıllık tecrübemle söylüyorum) parmakla gösterilecek kadar az.
  • Mirket  (05.02.23 16:27:57)
Kaleci saçlı forvet ve mirket +1

Çoğu eğitmen besyodan çıkıp pek bir şey bilmeyen ve broscience takılan asgari ücrete çalışan kişiler. Ben ömrü hayatımda toplasan 5-6 tane düzgün eğitmen gördüm ki buna Fransa da dahil.

Yoksa bir ay mike israetel, menno henselmans, ben pakulski vs izleyerek ogrenemeyecegin şey yok.
  • logisticsmanager  (05.02.23 16:58:47)
hareketleri bilmiyorsan, bir arkadaş/partner yoksa, yeni başlayanlar için hoca iyi olabilir. hareketleri biliyorsan, programını/beslenmeni kendin ayarlayabilecek durumda isen gerek yok. internetten araştırarak veya salondakileri gözlemleyerek hareketleri en doğru şekilde yapabilirsin.

  • abelardo  (05.02.23 17:01:21)
işine sadık gym hocası sokakda yürürken elmas, yakut bulmak gibi birşey.

adam normalde 2 hafta olması gereken programı sana 6 haftada gösteriyor. sorsan 'seninki böyle olmak zorunda' der sende birşey diyemezsin.

bence önceden anlaş, beni 4 haftada nereye getireceksin falan diye.

yoksa hiç salladıkları yok, başında duruyor sadece.
  • duyurukullanıcısı  (05.02.23 17:38:55)
paran bolsa eğitmenle devam et. ya da sporun ve beslenmenin mantığını kendin öğren ve bu bilgi ile ömrün boyunca sakatlıklardan uzak dur, iyi beslen, sağlıklı bedene sahip ol.

tek başına çalışmanın tek sıkıntısı hareket formlarını doğru oturtmak. örneğin squat veya deadlift yaparken sırtının vs ne pozisyonda olduğunu kestirmek zor. bir tek bu aşamada bir eğitmen ya da sana yol gösterecek birine ihtiyaç duyabilirsin.
  • orpheus  (05.02.23 19:52:26)