duolingo'da 6 günde 9k exp yapan psikopatlar

bunu nasıl beceriyorlar?

biz arkadaşla iddialaştığımız için bu ara hem öğrenmeye çalıştığım hem de bildiğim bir dile duolingo üzerinden bakıyorum. fitu fitu bütün alıştırmaları geçiyorum. hatta ücretsiz deneme süper zımbırtı verdiler, ünite sonlarında bu efsanevi kupa var, her biri 40 xp veriyor. bakıyorum dinleme kısmı var, o da neredeyse hiçbir şey yapmadan 20 xp mi ne veriyordu.

ben iki gün filan sıkı çalışınca 4 bine yaklaştım ki arkadaşım şok oldu, ne yapıyosun sen manyak diye. şu an leaderboard'da birinci sıradaki sayko ise 9 bin puanda. her baktığımda 2 bin artmış oluyor kız. üstelik çalıştığı tek dil ingilizce.

bunun kolay bi yolu mu var, nasıl xp farmlıyo bunlar böyle? sinir oldum.

farkındayım çok boş bi mesele yani ama haftayı birinci tamamlarım diye heves etmiştim lan örselendim, bu nasıl bir aşkmış, bi haftada 9 bin puan ne ya

hile falan bulmuştur onunla yapıyordur. ruh hastası mı yok...

  • yazar yazmaz yazan yazar  (03.02.23 14:22:22)
On yıl önce falan web’ten girince soru sorup cevaplama imkanı sunan bir forum sayfası açılıyordu. Orada hediye puan/elmas gibi şeyler veriliyordu hatırladığım kadarıyla. Bu olabilir.

  • ruhen hastayim ben  (03.02.23 14:25:32 ~ 14:25:54)
2 Kat xp hakkı kazanıp, tamamladığın dersleri legendary yaparsan çok xp kazanıyorsun. 80 90 oluyordu galiba tek derste. 9bin yine de çok tabii

  • zero times infinity  (03.02.23 14:50:24)
benim arkadaş var öyle sayko, 10 kere baştan sona bitirmiş. beni engelleyecekler diyor :)

  • gabe h coud  (03.02.23 16:07:00)
bazi insanlar bu tarz seylerde gercekten sayko oluyor.
ben duolingo yunanca grubuna girdim facebookta. 2000 streak yapan var. 5 yildir her gun giriyor ve en az bir alistirma yapiyor dusunun. sadece bir kisi degil, digerleri de 1400, 1200... inanilmaz. benim maksimum 45 olmustu.

  • supergirl  (03.02.23 21:50:31)
Ben 53 day streak yaptım diye kendimi psikopat sanıyordum.

  • stavro  (03.02.23 22:10:31)
Psikopat değiller. Muhtemelen senden benden çok zaman da harcamıyorlar. Her versiyonda bir xp exploiti oluyor mutlaka.

Benim liglerde de 15-20k xp kasanlar olunca geçenlerde bir açıp baktım, saatte 1000 xp kazanma yolu falan anlatmışlardı. İlgimi çekmediğinden doğru dürüst okumadım, aklımda da kalmadı ama sonuçta hadise belli. Legendary pratiği ile yapıldığı aklımda kaldı sadece.
  • yere dusup kirilan sarap kadehi  (04.02.23 13:02:10)
legendary pratiği sekiz seviye ve toplamda 320xp veriyor ama. bir saat sürmez belki ama müthiş kararlılığa sahip olmayan birini yorar diye düşünüyorum, hep aynı sorular zaten, sıkıyor. bi' de oraya gelmek için önce üniteyi bitirmek lazım. hani 20 ünite yapıp legendary'lere dokunmamış biri evet 5-6 günde deli gibi puan kasabilir sadece onlara odaklanarak ama sakin sakin öğrenen, sırayla giden birinin böyle coşması imkansız gibime geldi. dediğiniz gibi muhtemelen kolay exp veren bir şeyler bulmuşlardır herhalde.

  • mark greg sputnik  (04.02.23 20:29:19)