'ara sıra gel ya yemek yiyelim çay kahve içelim'

bunu söyleyenler söylediklerinde ne kadar ciddi? laf olsun diye mi söylüyorlar?

ben çünkü ciddiye alıyorum mesela bir hafta sonra falan gidiyorum böyle sanki sıkıntı veriyormuşum gibi birşey oluyor.

nasıl işler?
iyidir ya...

gibi bir şey mi bu?

çünkü ben nasıl işler sorusuna da durgun, kötü falan diyorum.

Bu "bi ara görüşelim" deyip hiç görüşmemek gibi bir "small talk" konuşması, sen de "aynen bro takılalım bi ara" deyip geçersin o kadar, başka bi numarası yok.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (03.02.23 12:28:51)
Ciddiye almamak lazım, kültürel bir boş yapma biçimi.

  • olaylar olaylar  (03.02.23 12:35:07)
Yani tamamen boş muhabbet olmasa bile 1 hafta biraz erken olur. Yani görüşelim dedikten sonra bi ara vermek, 2 hafta sonra görüşmek falan daha makbul olabilir böyle kültürel boş yapma muhabbeti sonrasj.

Ve evet “işler nasıl?” “İyidir” ayarında bi muhabbet bu.
  • zimbirik  (03.02.23 12:51:25)
karşımdaki kişiyle ilişki düzeyime bağlı olarak cevabı değişir.
ama ben en yakınım dediğim kişilerden bile gerçek anlamda belirli bir gün/saat üzerine davet beklerim. bana "meb, arada gel ya" yerine "meb, cumartesi günü boş musun? bir planın yoksa 14:00 gibi x'te buluşalım." diyen biri lazım. öbür türlü @Kaleci Saçlı Forvet +1

  • m e b  (03.02.23 13:06:09)
Karşınızdaki insanın ciddi olduğunu anlayabilirsiniz, bunun belli bir yöntemi yok. Sadece söylenen söze bakmayın.

Böyle bir söz güzel geçen bir sohbetin üstüne söylendiyse, siz de o karşılaşmadan mutlu ayrıldıysanız muhtemelen doğrudur.

Ayaküstü karşılaşıp "acelem var ama mutlaka görüşelim" havasında söylendiyse siz de o karşılaşmadan sadece karşılaşmanın verdiği şaşkınlık ve ilginç bir şey görme hissiyle ayrıldıysanız muhtemelen kibarlıktan söylenmiştir.
  • akhenaten  (03.02.23 13:34:23)
Bence siz de benzer şekilde davet edin birkaç kere. İcabet ediyorlarsa ciddi söylüyorlardır. Sallamıyorlarsa laf olsun diye söylüyorlardır.

  • zero times infinity  (03.02.23 14:04:49)
Spesifik bir gün (bu cuma akşamı gibi) veya aralık (önümüzdeki hafta sonu gibi) belirtilmediği sürece öylesine söylenmiş bir şey, evet.

  • invictae  (03.02.23 15:13:40)
Ben yalnızca kastettiğimde "boşun olduğunda görüşelim başka zaman da" diyorum. Bunu deyince de öyle bi beklentim oluyor.

Whatsapp'tan story'sine ses çıkardığım fakülteden arkadaşın "olm çok oldu lan görüşelim bi ara" demesi fakat görüşülmemesi gibi bi gerçek de var ama.

Aradaki fark hissediliyor, ya da direkt sorabilirsiniz bak gelirim diye :D Düz açık iletişim en temizi.
  • hedep  (03.02.23 15:30:22)
laf olsun diye söylüyorsa söyleyenin sorunu bu. Bunu onun düşünmesi gerekir sizin değil ara sıra gel diyorsa davettir.

  • hizirbey  (04.02.23 00:31:23)