ankara'da arabasiz dolasilir mi

ankara'nin belli basli yerlerine ve yemek yenecek restaurantlarina falan arabasiz toplu tasimayla rahat ulasiliyor mu? arabasiz ankara'nin dolasmak icin zor oldugunu, toplu ulasimin istanbul gibi detayli olmadigini söyleyenler de var.

2-3 günlük bir gezi düzenlesek illa bir arac mi kiralamak gerekir?

istanbula gore zor acikcasi. bence kiralasaniz rahat edersiniz. ya da taksi kullanabilirsiniz.

  • gonzo opera  (02.02.23 16:24:38)
Toplu taşıma ile Ankarada gidilebilecek her yere rahat rahat gidersiniz. Bir tek kızılcıhamam Şereflikoçhisar gibi uç noktalara giderseniz araç şart. Diger kısımda hiç gerek yok.

  • limonlu eksi  (02.02.23 16:28:02)
10 yıldır ankara'da yaşıyorum, ehliyet aldıktan sonra bir kez bile toplu taşıma kullanmadım. Bence istanbul ve diğer yerlere göre daha zor.

o değil de ankara'da nereyi gezeceksiniz ki :D
  • Erestor  (02.02.23 16:30:38)
metro ankaraya can alıcı noktalara gitmiyor araç daha mantıklı.

  • mikahakkinen  (02.02.23 16:55:15)
bu arada ankarada taksi kullanmak istanbula göre çok konforlu, bi aştideki taksicilerin adı çıkmış onun dışında diğer semtlerde taksi kullanımı çok rahat

  • freebird5406_2  (02.02.23 17:19:59)
Ankara'da toplu ulaşımla hayat zor hiç tavsiye etmiyorum. Gece geç saatlerde daha da sıkıntı olur.

2-3 günlük gezi için araç kiralarsanız istediğiniz yere hızlıca geçip zamandan kazanırsınız. Çok daha rahat edersiniz. Ankara'nın ulaşım ağı İstanbul gibi değil.
  • Lethe  (02.02.23 18:22:44)
Bence bu soğukta toplu taşıma çekilmez

  • elorelia  (02.02.23 20:13:09)
araca gerek yok, taksi var derdim ama artık taksiler lüzumsuzca pahalandı.
o yüzden bence en iyisi kiralamak.
ama bütçe sorununuz yoksa taksi kullanımı istanbul'a göre çok daha rahat.
toplu taşıma istanbul'daki gibi değil, sıkıntılı +1
  • blatta hiberna  (02.02.23 20:26:46)
Ankara'nın belli başlı yerlerine toplu taşıma ulaşım çok rahattır.
Niye yazarı geriyorsunuz, anlamıyorum.
Opera - Metro, otobüs minibüs
Anıtkabir - Otobüs, Minibüs, Ankaray
Kale ve Ulus bölgesi - Metro yürüyerek 10 dk. Otobüs Minibüs
Kızılay - Zaten merkez
Tunalı - Otobüs,
Atakule, Otobüs, Minibüs
  • ankarakecisi  (02.02.23 22:11:28)
Ankara toplu tasimada 20-25 yil oncesi kurgu neyse onla devam eden bir kent. O gunden beridir arabalilar rahat rahat istedikleri yere gidebilsinler diye yapildi tum planlama ve yatirimlar. Metrolari bile gidip koca bulvarin altina yapti ayarsizlar. Bu vaziyet de devam ediyor hala.

Neyse neticede gideceginiz yerlere bagli olarak cevap degisken. Eger dar bir yaricapta kalacaksaniz gerek olmayabilir araca ama farkli bolgelerde dinamik bir gezi olsun istiyorsaniz toplu tasima yorar(olmaz degil ama bezdirir), araba rahat ettirir.
  • jnlbnnn  (02.02.23 23:07:27)