İş değişikliği hk.

Selam arkadaşlar,
iş değişikliği sürecindeyim, teklif gelen firma şu an çalıştığım işyerinden aldığım ücretin %50 si fazla bir oranda ücret teklifi ile geldi. diğer yan haklar aynı. ama iki tarafın da eksisi ve artısı var.
bulunduğum işyerinde nisan ayında artış olacak ve bu artışla bu aradaki farkı kapatacak, ve yılda 1 maaş prim var. diğer yerde ise buna paralel olarak kendimi daha fazla geliştirme şansı var ama aynı zamanda çok daha yoğun bir tempo var. tamamen uzaktan çalışma. (ben uzaktan çalışmayı sevmiyorum). ve ayrıca 7/24 destek durumu isteniyor. (kısaca bilgisayar her zaman yanımda olacak). prim yok.

şu an bulunduğum yerde mesai saatlerim belli, 9-6 ve haftasonu çalışmıyorum. 7/24 destek istenmiyor. ofise gidiyorum. çok aşırı yoğun bir tempom yok ama tek handikapı kendimi fazla geliştirme şansı bulamıyorum.

bu durumda tercihiniz ne olurdu?

çok teşekkürler.

tek handikapi kendinizi gelistirme eksikligi gibi duruyor. ben olsam su anki isimde kalir, kendimi kendim gelistirirdim. calisma saatleriniz belli ise disardan is alarak, kurslara giderek, workshoplara katilarak kendinizi gelistirebilirsiniz, buna yurtdisi workshoplari egitimleri de dahil, yani sizin elinizde bence aslinda. 7/24 destek hafta ici sanirim sadece degil mi? obur turlu delilik. haftasonuna da kayabilir mi acaba bir de o onemli bence.

  • kassiopeia  (27.01.23 15:00:54)
@kassiopeia haftasonu dahil. ama her zaman olacak diye bir şey yok. sorun olduğu anda destek sağlanacak gibi.

  • deepest  (27.01.23 15:02:56)
Bence değiştirmeyin, aynı maaşla(alacağınız zam sebebi ile) fazla iş yapmak mantıksız, prim de yok, sorumluluk da artıyor. (Uzaktan çalışma imkanı güzel ama siz bunu istemiyorsunuz) Mevcut işinizde 7 x 24 destek vermediğiniz, yoğun olmadığınız zamanları kendinizi eğitim vb. durumlarla geliştirmeye bakın şahsi fikrim.

  • huzurlarinizda huzursuzluk  (27.01.23 15:03:17)
@deepest ama olay burada zaten, ne zaman olacagini bilmemek demek 7/24, 7 gun 'available' olmak demek, bu da calismak demek. yani haftasonu beni kimse arayamaz mesela, mesai bittikten sonra istersem yerin 5 kat altina inerim ertesi gun mesaiye kadar. ama siz bunu yapamayacaksiniz, belki haftasonu planlariniz bozulacak, belki gece bir yerdeyken aranacaksiniz. benim haftasonu is telefonum da bilgisayarim da yanimda olmaz. siz aranabileceksiniz ve hayir diyemeyeceksiniz. bu asiri bir istek bence. aranip aranmayacaginizdan bagimsiz, bunun mumkun olabilmesi yani.

  • kassiopeia  (27.01.23 15:10:19)
İş değiştirmeyin bence.
"7/24 destek" meselesi uzaktan göründüğünden çok çok daha kötü bir durum. Bilmiyorum daha önce tecrübe ettiniz mi.
Bir hafta boyunca 1 dakika bile destek vermeniz gerekmese bile tüm hayatınızı kaplumbağa gibi sırtınızda bilgisayar taşıyarak geçiriyorsunuz.
Pikniğe gittiğinizde bile telefon gelebiliyor, arabaya gidip telefonu bilgisayara bağlıyorsunuz. Yıllık izin alıp yurtdışına gittiğimde bile 5-6 saatimi bu şekilde bilgisayar başına geçirdiğimi hatırlıyorum.
Büyük bir kabus.

Bu iş teklifi geldiği gibi başka, aramaya devam ederseniz daha iyi şartları olan başka iş teklifleriyle de karşılaşacağınızı düşünüyorum. O yüzden aramak devam edin.
  • michael_knight  (27.01.23 15:19:26)
Değiştirmem tabii ki. Kölelik için yüzde 50 çok az. Kölelik için yüzde 200, 300 kabul edebilirim birkaç ay para biriktirmek için.

  • dissendium  (27.01.23 15:19:26)
yani çok düşünecek bişey yokmuş, değiştirmemen lazım zaten.

kendini geliştirme 7/24 kölelik yapmak değil.
  • kenarortay  (27.01.23 15:31:01)
Mevcut isyerinde prim ve nisanda gelecek zamla maaslar esitlenir gibi.

Iki yerdeki tek fark kendini gelistirememek + 9/6 is vs kendini gelistirmek 7/24 destek

Sadece kendimi gelistirmek icin boyle bir topa giremezdim ben galiba. Mevcut isimde kendimi gelistirebilecegim firsatlar olusturmaya calisirdim
  • fakyoras  (27.01.23 15:31:10)
remote sevmiyorsanız gitmek mantıksız.

  • jelly bear  (27.01.23 15:34:25)
mevcut yerde kendiniz geliştirme olayı biraz yalan oluyor. fakat nisanda bi %30 zam alsanız bile primle beraber eşitlenmiş oluyor. tek kaybınız ilk üç aylık maaş farkı.

kısaca para için geçilmez, gelecek vaat ediyorsa ve risk almak istiyorsanız evet.
  • nuisance  (27.01.23 17:22:23)
Mantıksız.
Sırf kendinizi geliştirmek için köle olmaya gerek yok. Kendinizi geliştirecek ne ilk ne son iş.

  • logisticsmanager  (27.01.23 23:26:29)