alkolü bırakıyor muyum?

elbette sizlere bırakmayı çok isterdim fakat bu gece son kez içiyorum.

zira son on gün de 83 şişe bira içmiş, tüm sevdiklerimi küfür içerikli mesajla terk etmiş ve son tutunacak dalımı ķırmak için bana değer veren 2 kadını yüz üstü bırakıp meze yapmak istemişim.

maddi ve manevi yok oluştan dönmek için bu son gecem.

son yudumlarımın, ilk kadehini içerken sizlere sormak istedim ben bu hayata nasıl devam edeyim?

Eylemlerinin sorumluluğunu al. güncel durumun hakkında şeffaf paylaşım yap, geri bildirim ve empati al bir bilenden. Yas tut. Alkol kullanımı için haftalık plan yap, illa ki içeceksin tekrar sınırlarını belirle, çizgiyi çok aşma ama sınırlarını güncellemekten de çekinme. Destek istersen mesaj at (ayıkken xd)

  • hasmetizm 2046  (19.01.23 23:15:48)
doğru karar. spor yap kesinlikle. en azından vakit geçirir , yorulursun.
illa içeceksen keyif amaçlı-az miktarda iç. günde 8 şişe bira hamallık gerçekten. vücuda zarardan başka birşey değil.

  • alicandan  (19.01.23 23:59:42)
hayırlı olsun diyorum, gerçek bir yaşam yaşamaya adım atmışsın. gerçek hayat acımasız ve kaçabileceğin çok yer de yok. her şeyle baştan yüzleşeceksin hazırlıklı olmak lazım. ama çok çok iyi bir adım. senin adına sevindim.

  • roket adam  (20.01.23 00:16:51)
Sabahları elde kolda titreme, sinir hali, kafada bulanıklık vs oluyor mu? Uyanır uyanmaz alkol aranıyor musun? 10 gün önceye kadar tüketimin ne durumdaydı? Bu soruların cevabı önemli.

Alkollü şekilde Duyuruya girip bu soruyu sorabiliyorsan bence senin sadece canın sıkkın, sıkıntıyı savurmaya çalışıyorsun kanımca.

Bazı tatsız durumlar yaşamışsın; olmuşla ölmüşe çare yok ama şunu unutma, her koyun kendi bacağından asılıyor bu hayatta. O şişenin dibi hiçbir zaman gelmez. Kimse gelip kolundan tutup seni kaldırmayacak, böyle bir beklentin olmasın. İşler daha da tatsızlaşmadan self destruction modundan çık.
  • vedatchilipeppers  (20.01.23 00:20:32)
Kesinlikle yardim al. Psikolojik olarak birakmis olabilirsin ama fiziksel olarak birakamayabilirsin. Kendini zorlama, yarin amatem’e git veya baska turlu bi destek al. Bi de naparsan yap ama once bi kac ay hic icmeden durabiliyor musun ona bak ailene ve sevdiklerine aciklamadan once. Ailesinde alkolik birisi olan biri olarak yaziyorum. Her dibe vurusta biraktim diye gelir, butun umutlarimizi yukseltir, bi kac hafta her sey yolunda gittikten sonra once ufak ufak icmeye baslayip tekrar dibe vuranca butun hayallerimizi yikardi.

  • icim urperiyor  (20.01.23 00:38:19)
@goodz senin akıl veren beynini seveyim ben. aferin abicim o konuda soru başlığın olursa nasıl içeceğine dair cevap veririm ben sana.

  • ikiicidisibirkisi  (20.01.23 01:25:49)
pek de bırakacak gibi de durmuyosun da neyse :) 84-85 den devam.

  • koela  (20.01.23 11:17:55)
yazdıklarından sonra anladığım sen bırakamazsın da, biraz azaltmayı denesen. biraz sosyalleşsen daha iyi olur diyorum. ya da beni de ara da birlikte içelim :-)

  • ankarakecisi  (20.01.23 21:36:16)