Hediye vermek yerine hediye çeki vermek ne kadar mantıklı sizce?

Bana biraz uğraşılmamış gibi geliyor ama çoğunluğun fikrini merak ettim.

Senelerdir hala doğum günlerinde birbirine hediye alan 3 kişiyiz. Doğum günlerimiz de tam birer ay ara ile. Kasım ve aralıkta arkadaşlardan biriyle benim doğum günlerimiz vardı ve hediyeleşildi. Şimdi diğer arkadaş için hediye ararken hediye çeki alma teklifi geldi ilk arkadaştan ama emin olamadım ben.

Şu anda her yerde indirim dönemi olduğu için düzgün pek bir şey yok mağazalarda ve bedeni olmazsa falan 1 aylık değişim süreli ürün yerine 1 sene geçerli çek alsak daha mantıklı diyor arkadaşım aramızdaki samimiyete güvenerek. Ne dersiniz?

Hediyedeki anlam ve ruh yok onda.

Oldu olacak, her sene doğum günü olana belirlediğiniz bir parayı verin. Altın günü gibi olsun.

Saçma yani.
  • Mirket  (18.01.23 22:18:19)
Valla çek vermek bayağı bir samimiyet eşiğini aşmayı gerektiriyor bence. 9 yıllık arkadaşlarımızla biz ihtiyacımız/istediğimiz şeyi söyleme aşamasına gelebildik. Direkt para vermek bana biraz çiğ geliyor. Sanki alt metninde senin için bir hediye düşünmeye ya da almaya zaman ayıramıyorum al bu parayı ne yapıyorsan yap gibi geliyor:/

  • Amaranta ursula  (18.01.23 22:19:15)
Arkadaşınızsa olmaz.
Hediyenin olayı zaten düşünülmesi, sizin yerinize alınması.

Diyelim ki kazak aldınız. Bu arkadaşınızın kazak almaya parası yok mu? Eğer arkadaşınızın kazak almaya parası yoksa hediye çeki değil para verin.

Bana alsanız çok bozulurdum. Bundan sonraki doğum günlerinde birbirine hediye alan 2 kişi kalırdınız.
  • michael_knight  (18.01.23 22:22:13 ~ 22:22:35)
üni zamanı falan olsa anlayacagım da şu anda daha bile çok sevinirim yakın arkadaşlarım hediye çeki verse saçma sapan hediyeler yerine. kendim de öyle yapmaya başladım bu arada. kesinlikle uğraşılmamış ya da özensiz olduğuna katılmıyorum. bu daha çok hediye almak zorunda olduğunuz ya da zoraki aldığınız insanlar için geçerli. yakın arkadaşımla olan samimiyetim gereği arkadaşım bunu onun kendisine dilediği gibi kullanabileceği veya o anda doğan bir ihtiyaci için daha uygun bir seçenek olacağını bilir ve böyle düşünmez. tabi burada gidip migros çeki alınmaz. ben ev döşeyene ya da ev eşyası sevenlere ikea çeki alıyorum, beğenmezse gider yemek yer en azından. daha spesifik ev eşyalarını sevenlere english home vs gibi.

çeki alacağınız yere bağlı.
  • sanguine  (18.01.23 22:31:45)
Yav hayretle okudum. Hediyelerin en güzeli en mantıklısı çektir. Bu zamana kadar bana gelen bir (1) hediye bile zevkime uygun değildi.

  • ruhen hastayim ben  (18.01.23 23:09:28)
Gayet mantıklı ama uyduruk bir çek olmayacak tabi. Ben bi arkadaşıma boyner çeki hediye etmiştim çok sevinmişti mesela.

  • halitkin  (19.01.23 00:01:52)