Doctor Who, Don't Blink bolumunun nesi guzel?

Imbd'deki puani 9.8, herkes bayiliyor vs. ama ben hic etkilenmedim. Siradan bir zamanda yolculuk bolumu degil mi, neden bu kadar seviliyor ki? İlk defa zaman yolculugunu konu alan film/dizi desem, o da degil, onlarca kez yapilmis bundan once.

Benim kacirdigim bir sey mi var?

doctor who ilk sezonları izleyeli yıllar oldu ama nedense ben de çok etkilendiğimi hatırlıyorum ve bu bölümün ismini unutmuyorum hala. senaryonun kurgusu dizinin standardına göre ortalamanın üstüydü. wibbly wobbly timey wimey stuff :D

  • theseachange  (17.01.23 22:27:39)
belki de beklenti ile izlemekle alakalıdır. ben aşırı beğenmiştim ve etkilenip gerilmiştim.

bir sürü Doctor Who bölümü izlemiş olsam da izlediklerimin çoğunu unutsam da o bölümü hiç de unutamadım.

sıradan bir zaman yolculuğu bölümü olduğunu da düşünmüyorum.
  • denizgonen  (17.01.23 22:33:51)
@denizgonen: "sıradan bir zaman yolculuğu bölümü olduğunu da düşünmüyorum."

nesi farklıydı? ben de onu soruyorum.
  • ahm1  (17.01.23 23:01:37)
kurgusuyla, hikayesiyle, sonunda her şeyin yerli yerine oturmasıyla ve gerçekten korkutucu yaratıklarıyla sevilmeyi hakediyor bence ya... benim için de en iyisi değil ama ilk izlediğimde hissettiğim merakı ve gerginliği hatırlıyorum.
genelde yeni izleyicileri çekmek için öneriliyor... doktoru bu bolumde cok cok az görüyoruz ama hikaye o kadar iyi yazılmış ki zamanın döngüselliğini çok net aktarabiliyor bizlere. ve tek başına izlenebilir bir dw bölümü. anafikri alıyorsun ama genel hikayeyi bilmiyorsun/bilmene gerek olmuyor.
yine de the weeping angels'ın eşsiz yaratıklar/düşmanlar/kötü adamlar oluşuna yoracağım bölümün sevilmiş olmasını.
  • anna sun  (17.01.23 23:04:14 ~ 18.01.23 01:31:32)
Bence de güzel bölümdü. En sevdiklerimden biri. Başlı başına film bile olabilirmiş.

  • ruhen hastayim ben  (18.01.23 00:27:56)