Gezme isteginin kalmamasi ne ile alakali?

is bitince kosa kosa eve gitmek, olabildigine evde sevgiliyle bolca zaman gecirme bagimlisi oldum adeta. dun arkadaslarla bulustuk basima agrilar girdi kendime gelemedim evde erkek arkadasim gelince iyilestim jdjdk bi yere gideceksem de onla gitmek istiyorum. ama maksat gezmek degil de onla olmak gibi. cok yakin kiz arkadasimla normalde asiri gezerdik ve simdi zamanlarimiz daha cok uyuyor rahatca tatile gidebiliriz buna ragmen ikimiz de istemiyoruz. sevgililerimizle gidersek gideriz diger turlu zorrrla cikiyoruz cay kahveye. evde oturmaya daha okayiz gibi. gecen bi bilet baktim soyle nereye gudebiliriz diye sanki yer bitti, gezdik, eglendik, doyduk mu? yaslandik mi? boyle konusuyorum ama yine de bircok kisiden daha hareketli yasiyorumdur buna ragmen eskiye nazaran o isteksizlik sebebini anlayamiyorum. orneklerle, ic dokmeli bir icerik oldu. yorum ve onerilerinizi dinlerim. sevgiler
28yas

şehrin sakin zamanlarında da böyleyse, evde de mutluysa herkes dert edilmez gibi
yemek açısından eskiden düzgün yerler bile kaliteden ödün veriyor gibi bununla da alakalı olabilir

  • bir soru sorcam  (17.01.23 14:48:48)
yaşlanmak
gezmeye tozmaya doymak

  • love and trust  (17.01.23 14:54:41)
yas + pandeminin getirdiği evde oturma alışkanlıgı

  • koela  (17.01.23 14:56:57)
Havalar, sabah gün doğmaması, politik atmosfer vb. de çok etkili. kimsenin yaşayası yok.
Bende çok yüksek yaşam enerjisi var ama son zamanlarda beni bile etkiledi. Üstüne işimdeki stres dayanılacak seviyelerde değil. 1000 kişiyi buraya koy 999 istifayı basar. Peygamber sabrı var. Yaş da çok önemli.

Gezsen, her an dolandırılacak mıyım diye strese giriyorsun. Bir yere girdik geçen gün, pastane gibi bir şey. 1 tane Berliner 150 lira. 1 tane içli köfte kadar, belki daha minik hamur içine krema yahu. Menü yok, fiyatları masaya geldiğinde görüyorsun.
  • gabe h coud  (17.01.23 15:07:13)
Yaşla ilgili olduğunu düşünüyorum. Bir de gezmek çok pahalı artık. Bir zamanlar üniversite öğrencileri ABD'ye gidebiliyordu. Şimdi müdür olan insanı bile sarsar.

  • dissendium  (17.01.23 15:58:38)
Başlığı gördüğümde ülkenin ekonomik, politik durumunun bizlerdeki yansıması diyecektim ama içeriği okuyunca buldumcukluk gibi geldi ne yalan söyliim.

  • lcha  (17.01.23 16:43:40)
@icha haklisin da konu o degil iliski 6 senedir falan var. sadece bir iki kisiye dayanabiliyorum sjjsjs

  • ala09  (17.01.23 17:48:47)
İçiniz ihtiyarlamış be sizin çaya kahveye de çıkmayın bari evde pötibör banarsınız akdksk

Şaka şaka. 6 yıllık sabit var hayatında her şeyin birbirinizin etrafında dönmesi normal yani, muhtemelen o da sana düşkündür böyle ama biraz ortak arkadaşlarınızla fln hep birlikte şöyle dans etmeye partilemeye vs çıkın dağıtın. Kalabalık sosyal aktiviteler iyi gelir bence.

Yaş diyenlere asla katılmıyorum, 28’de yaştan dolayı kafam kaldırmıyor evden çıkamıyorum diyen 40’ta çöker.
  • vedatchilipeppers  (17.01.23 18:28:46)
Parayla ilgili olabilir. Dışarı adım atsan 200 lira gidiyor.

  • romario  (17.01.23 18:55:41)
Merak duygusu körelmiş bence. Yeni şeyler denemenin heyecanı, konfor alanından çıkmanın özgürlüğünü unutmuşsun belki de. Özet ilgini çekebilecek şeyler dene çekmesini beklemeden.

  • hasmetizm 2046  (18.01.23 10:10:32)