kasko mini onarım hizmeti

allianzda mini onarım varmış. auto king diye bir şirket yapıyor.

allianız aradım ve hasarsızlığı bozmayacak denildi

nisanda kasko yenilemem var. sizce riske değer mi? fiyatı arttırır mı?

servisin yaptırdığı şeyleri kasko göremez dedi. ama mesela kırık farı görecek ben götürdüğümde bu servise. bunları karşılamıyor normalde kasko. Mini onarım yapacak yer bunları kaskoya bildirirse kasko sıkıntı edebilir. normalde kaskonun haberi olmadan kasko yenileyecektim ama kaskonun haberi olursa hasarsızlık bozulabilr

ilerde arabayı satarsam bunları söylemem lazım. değil mi? zaten experde çıkacaktır.

göçükler var onları düzelteyim. ama çizikler kalsa sıkıntı olur mu, ilerde tekrar çizilecek diye düşünüyorum. acemiyim çünkü? boşuna araba değeri düşer mi? çizik dediğim, sürtme yani. kaza yok.

şunlar yazılı:

Hasarsızlığın Bozulmayacağı Durumlar.
- Trafik kaza tespit tutanağına göre, sigortalı araç sürücüsünün kusursuz bulunması ve sigortacının %100 rücu
talebini yöneltebileceği kusurlu tarafın belli olması.
- Poliçe süresi içinde 1 adet cam kırılması.
.

Sigortalı aracın kaporta, boya ve iç döşeme aksamlarında oluşabilecek küçük ölçekli hasarların Auto King
Servis Merkezlerinde bedelsiz olarak giderilmesi hizmetidir. Allianz Mini Onarım Hizmeti kapsamında sağlanan
hizmetlerden yararlanmak, detaylı bilgi almak ve mini onarım hizmeti verilen servislerin güncel adres ve telefon
bilgilerine ulaşmak için www.allianz.com.tr sayfasını ziyaret edebilir veya 0850 399 99 99 Allianz Müşteri
Hizmetlerini arayabilirsiniz..

mini onarımın mantığı o zaten kasko bozmaması. yaptır gitsin

  • jelly bear  (12.01.23 13:33:40)
Mini onarım hasar indirimini bozmaz, şu an kaçıncı basamaktaysanız orada kalır.

"servisin yaptırdığı şeyleri kasko göremez dedi. ama mesela kırık farı görecek. bunları karşılamıyor. kaskoya bildirirse kasko sıkıntı edebilir. normalde kaskonun haberi olmadan kasko yenileyebilirdim."

Valla buraları anlamadım.

İleride araba satılırken far tampon vs çok önemsenmez ve genelde söylenmez piyasada, kaportada değişen ve boyanan parçalar söylenir. Önemli olanlar da onlardır zaten (bizim ülkemizde)

Size bir zararı yoksa, estetik kaygınız da yoksa, boşuna kaskoyu bozup hasar yaptırmayın, madem acemisiniz biraz daha kalsınlar.
  • John Bloor  (12.01.23 14:35:34)
mini onarımı çok kullandım.
kaskoyu etkilemiyor.
sigorta aracı firmada etkilemediğini doğruladı.
  • aslindasorunumpsikolojik  (12.01.23 20:18:52)