göz kapaklarının üstünün şişmesi sorunu?

gözün kendisinin değil de kaşın altındaki kısmının aşırı şişkinliği sorununu yaşıyorum bir süredir.

en başta yaşlanmaya bağlı o bölgedeki kasların kendini saldığını düşündüm, illa ki bu da var fakat her gün aynı değil; bazı günler daha şiş ve uykudan japon sumocusu gibi kalkıyorum.

kilom yok, tamamen fitim. 10 gün kadar önce dahiliyeye gittim, genel kan değerleri hep normal çıktı; sınırda şeker vardı, o bile düzelmiş tamamen.
Fakat bir yerde sorun var, anlayamıyorum.

Buna benzer bir şikayet yaşayan var mı, öneride bulunursa sevinirim.

Not: Gözün kendinde enfeksiyon ya da alerjik bir durum yok.

kan tahlilinde tiroidle alakalı ölçümler yapıldı mı? benzer bir durumda hipertiroid çıktı bende.

  • scudman1  (11.01.23 09:01:33)
Valla tam olarak aynı sorun var bende de ama çözemedim henüz sebebibi. Kan tahlillerimde sorun yok. Spor yapıyorum, önemli bir yağ sorunum da yok. Bir yerde böbreklerle ilgili bir sorunun habercisi olabileceği yazıyordu.

Sorunu çözerseniz haber verin lütfen.

Bir de alkol kullanıyor musunuz?
  • msb  (11.01.23 09:46:49)
@msb haftada bir, iki kadeh şarap ya da bir-iki bira içiyorum yalnızca.

keşke çözebilsem, haber veririm tabi.
  • adivar  (11.01.23 10:20:31)
yüzdeki ödemle, lenf akışının yavaşlamasıyla ya da lenf sistemindeki tıkanıklıklarla ilgili.
bu tiroid gibi bazı hastalıklara da bağlı olabilir elbette.
yüz yogasıyla ve boyundaki lenflere yönelik olarak yapılan masajlarla geçiyor.
youtube'da aratırsanız bulursunuz muhakkak.
ya da instagram'da yüz yogası yapan birilerini takip edin, onların videolarında karşınıza çıkacaktır.
  • blatta hiberna  (11.01.23 10:37:37 ~ 10:38:20)
böbrek ile ilgili bir sorun da olabilir.

  • bluemax  (11.01.23 17:10:57)