penti'de kabinlere erkek birey girmesi

öncelikle söyleyeyim muhafazakar ya da dindar değilim. mağazada erkek personel bile çalıştırmayan mağazanın kabinine erkek birey girmemeli diye düşünüyorum. bir iç çamaşırı mağazası burası, çoğu zaman kabinin icinde çıplak oluyoruz ve Türkiye'de yaşıyoruz. bugün kabinde sütyen denerken yanlışlıkla perde açıldı, karşımda bir adam. çalışana söylüyorum biz uyaramiyoruz diyor??? dalga geçer gibi şikayet edebilirsiniz diyor bir de. gereksiz hassasiyet gösterdiğimi düşünmüyorum. siz ne düşünüyorsunuz?

Gereksiz hassasiyet gösterdiğinizi düşünüyorum. Orası kadınlar tuvaleti değil ki erkek girmesin.

Sevgilimle alışverişe gittiğimizde denediği ürüne bakıp fikir söyleyemeyecek miyim?
  • michael_knight  (09.01.23 16:02:50)
Hassasiyetin haklı da hizmet sektöründe reyonda çalışanın dediği gibi hiç bir yetkisi yok çünkü money talks kimse de gidip sorunu çözme ihtimali olan mağaza müdürüne söylemiyor çekinmeyin ya :)

Victorias secretta kabin kısmına erkekleri almıyorlardı, demek ki oluyor
  • freebird5406_2  (09.01.23 16:06:13)
Penti'de erkek personel çalıştığını gördüm ben öyle bir kural yoktur sanıyorum.

  • peki madem  (09.01.23 16:06:13)
başka giyim mağazalarında da kabinin içinde çıplak oluyorsunuz ve türkiye'de yaşıyorsunuz. başka mağazada da başınıza gelebilirdi böyle bir durum.
ben tercih etmem kabine girmeyi ama kız arkadaşım gel bir bak şuna derse de gider bakarım, oraya giden erkeklerin de yanında kız arkadaşları olur, sapıklık yapmak için giden erkek olacağını zannetmiyorum.

  • gaza gelen  (09.01.23 16:08:47)
Valla sapıklar olabilir böyle içeri dalan. Bence bir önlem alınmalı.

  • romario  (09.01.23 16:12:27)
muhafazakar ya da dindar da olabilirsiniz, konu o değil. kabinin içi o an için size ait, dışı ise halka açık bir mekan. bunun farkına varmanız lazım. bir cinsiyete belli bir alanı kapamak biraz saçma. insanlar sevgilisine, eşine dostuna eşlik ediyor. odaklanılması gereken durum perdenin niye açıldığı. çekiniyorsanız deneme işini evinizde de yapabilirsiniz.

  • zgrydn  (09.01.23 16:13:08 ~ 16:15:05)
pentide erkek personel gordum kasada. personel kabin kismina gecmiyordur diye dusunuyorum. gecse de uyarirlar. birinin sevgilisi falansa uyaramiyor olabilirler ama kendini bilen biri gecmemeli. fikir vermeyeversin...
bu sorun her yerde olabilir bu arada ha sutyen denemissin ha baska magazada tisort ayni sey. bazi magazalarda iceriden kilitleniyor kapilar, bazilari sadece pentideki gibi perde oluyor. ben perdenin disindan gozukebilecek gibi ayakkabimin tekini birakiyorum yari iceride yari disarida olacak sekilde iste. ve hep tetikte oluyorum cunku benim icin ben giyinirken bi kadinin da beni gormesi sorun.
bunun da muhafazakarlikla alakasi yok cok haklisin ayrica. boyle kendi tedbirlerini alicaksin baska care yok. ama ozellikle sevgilisine, karisina fikir vermek icin oralarda dolananlara sinir oluyorum keske bi uyari sistemi gelse.
  • Kittie  (09.01.23 16:17:56)
sizinki yüksek hassasiyet de sacma olan ic camasiri magazinda kabinlerin perdededn olmasi. sevgilisi ile de gelse bi erkek,perde tam kapanmamissa(erkekte herhangi bir art niyet olmaksizin)anlik da iceri bakip kadin kisi ile karsilasabilir. bu da kadin kiside tedirginlik yaratabilir normaldir.

ama denildigi;
-gibi orada kabine gelen erkegin yaninda zaten partneri vardir +1
-kabinlerin perdeden olmasi asiri sacma
  • c1b2k3  (09.01.23 16:25:14)
Sapıklık sadece kabinde değil her yerde olabiliyor. Bir cinsiyete orayı yasaklamak sacma bir çözüm gibime geldi. Ayrıca pentide erkek ürünleri de satılıyor. onlar da denemek isteyebilir?

Gereksiz hassasiyet.

Biri içeri daldı sandım +1
  • abuzer  (09.01.23 16:35:22)
İç çamaşırı deneniyor mu ya. İlginçmiş. Kapı olması gerekiyor. Perde ne. İki taraf da haklı.

  • dissendium  (09.01.23 16:47:02)
İç çamaşırları deneniyor mu ya +1

Perde saçma +1

Erkek çalışanlar da oluyor. Ben kız arkadaşımla girdiğimde (kabin tarafı değildi) yanımıza gelip baktığınız bi şey var mı diye sormuştu. Kasa görevlisi de değildi yani.

Ayrıca pentide erkeklere yönelik ürünler de yok mu cidden, niye kabine erkekler giremesin ki? Haremlik selamlık mı yapılsın kabinler, o daha saçma.
  • nundu  (09.01.23 17:06:29)
gaza gelen +1 biraz yersiz bir hassasiyet olmus bu her yerde basiniza gelebilecek bir durum cunku. kabinlerin perdeli olmasi hos degil ama o konuda haklisiniz.

  • in vino veritas  (09.01.23 18:03:42)
@piyano, konu o mu şimdi? Ne alaka yani? Varsa soruya cevabın onu söyle. Ne acayip insanlarsınız ya. Soru sahibi 16 yaşındaymış, ilk defa sütyen alıyormuş, o yüzden bedenini bilmiyormuş. Oldu mu?

Neyse.

Başka mağazalarda da ürün denerken yarı çıplak ya da çıplak oluyoruz. Pentiye özel bir durum değil aslında. Yani kotonda da bikini var mesela, onu denerken de kabinlere erkek giremesin diye talep edemiyoruz. Sorun bence de perde olması aslında.
  • elorelia  (09.01.23 18:06:09)
Bence gereksiz hassasiyet değil çünkü satış görevlisi yardımcı olurken de kabine girip çıkabiliyor, benim için de orda birilerinin beklemesi - erkek veya kadın- rahatsız edici.

  • physcos physcos  (09.01.23 19:46:34)
Ya perdeyi açan ne cinsiyetinde olursa olsun hayvandır yani insanlıktan uzaktır. İçeride insan olduğunu görmeden ne perde açması.

Pentinin kabinleri dandik bir de cidden perde ile kabin mi kapatılır.
  • Hallegadola  (09.01.23 19:50:22)
ben de aşırı saçma buluyorum bunu ve sadece iç çamaşırı satan yerlerde değil zarada falan da aşırı sinir oluyorum. deneyen kişi birine göstermek ve fikir almak istiyorsa bir zahmet iki adım atsın. ben aşırı görgüsüz kadınlara ve bir o kadar görgüsüz partnerlerine tepkiliyim. yani hepsi birer moda experti de sanki bu da ayrı konu.
ha evet birlikte alışveriş yapmak keyifli olabilir vs ama yani deneyen kişi biraz ince düşünüp kendisi hareket etmeli.

sizin örnekte donla sutyenle çıkamayacaktır kabinden ama yani dışarıda falan fikir alabilir.
herkes maganda olunca durum böyle oluyor, şikayet etsen ayy çok abarttı oluyor, buradaki yorumlara da bakınca. ve bu her konuda böyle.. gürültü yapma, çevreyi kirletme, çatalı bıçağı doğru kullan dersin azınlıkta kalınca "ooo çok abartıyorsun sen de" olur.
  • jimjim  (09.01.23 20:03:26)
Şikayet et kesinlikle şube ve saat belirterek. Adamı da güzelce haşlamışsındır umarım, öyle bir mağazada tıklayıp sormadan şak diye perde açılır mı? İnanılmaz büyük bir terbiyesizlik.

  • ma ya  (09.01.23 20:03:54)
pentide erkek pijama da satılıyor kendisi denemek isteyebilir. perde açmak başlı başına bir sorun kavga edilebilir bi mesele. ister çamaşır dene ister tişört farketmez

  • ala09  (09.01.23 20:17:11)
Erkek adam penti mi gezermis, daha neler duyacagiz bakalim

  • freedonia  (09.01.23 21:16:51)
Perdeyi açan kişiye cinsiyetinden bağımsız bi şekilde kızabilirsiniz zaten. Ben hemcinsimin de vücudumu görmesini istemem ki. Bu konuda bir yabancının erkek ya da kadın olması cidden hiç farketmiyor benim için.

Ama ben bi dükkana girdiğimde kadın erkek kabinlerinin ayrıldığını görünce çok sinirleniyorum. Kabinin içinde giyinip soyunuyoruz zaten. Yan kabinde erkek olmuş kadın olmuş ne farkeder.

Eğer pentideki kabinlerin kapılarının kilitlenebilir kapılar olmasını talep etseniz haklısınız ama erkek girmesin ne demek.

Metroya vs de etekle falan biniyor kadınlar. Bazı erkekler de bacaklarına bakıyor maalesef. Metroları da ayıralım mı?
  • zimbirik  (09.01.23 21:30:12)
Markette insanların alışveriş yaparken etek altından fotolarının çekildiği bir ülkede yaşıyoruz. Gereksiz hassasiyet değil bu.

Kadın ve erkek kabinleri ayrı olmasına rağmen, farklı cinsiyetin kabinin önünde beklemek de sorun bence. Kabinin içine girince kimse kimseyi görmüyor zaten asıl sorun olan dış kısmı.
  • black holes in the sky  (10.01.23 04:47:05)
Kadın erkek kabini imkan varsa ayrılmalı ve perde yerine kapı taktırılmalı. Hassasiyetiniz normal. Şikayet edin +1

www.essexlive.news
  • jazzabel  (10.01.23 09:26:21)
Kadın olsun erkek olsun kimse kimseye bedenini göstermek zorunda değil.
Perdelerin kesinlikle kalkması gerekiyor ve kabinlerde daimi görevli bulunmalı,

  • cilekli pasta  (10.01.23 12:08:16)