Neden böyle oldu?

Popüler kültürün dayattığı her şeye karşı mesafeli hatta soğuk bakan birisi olarak birkaç aydır Zeynep Bastık ve Melek Mosso gizli fanı olarak hayatıma devam ediyorum.
Ağalar bu Zeynep Bastık dediğimiz arkadaş çok güzel deyil mi? Tanrı rızası için hangi göz problemi olmayan arkadaş bu kimseye çirkin yahut itici diyebilir?
Aynı şekilde Melek Mosso'da böyle.
Kendisi birkaç sene önce sokakta söylediğini bir şarkıda leş gibiyken bugün tıp mucizesi timsali ortalıkta boy göstermiyor mu? Kadın tam bir elf olmuş.

İkisini de resmen hayranlıkla ve özellikle 'izliyorum'.

Buyrun, hobi olarak siz yine sövün.

İkisi de cidden itici geliyor.
Zevkler renkler.

Bak keyfine, vicdan yapma
  • kisa  (07.01.23 17:52:38)
melek mosso'nun yorumculugunu ve sesini begeniyorum. ikisini de fiziksel olarak incelemedim.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (07.01.23 17:56:26)
çok güzel değil mi? değil.

  • gurur  (07.01.23 18:00:37)
Çok afedersiniz Zaynep'i tokatlayasım geliyor böyle masum imajı çizip seyirciye oynuyor gibi.

Yine de tatlı bir yüzü var diyebiliriz objektif olursak ama baydırdılar göstere göstere.

Melek de başından beri samimi geliyor ama güzel demezdim. Son zamanlarda baktı biraz kendine, güzel denilebilir.

Konudan bağımsız ama hem samimi hem güzel Karsu var bence son zamanlarda populer.
  • ananiyimioguz  (07.01.23 18:04:21 ~ 18:06:19)
Melek mosso cok samimi ve iyi geliyor ban. Baya da iyi sesi ama zeynep bastik’in bir pr harikasi oldugunu biliyoruz. Ki bazi sarkilarini severim. Ona ragmen bana itici geliyor.

  • mor oje  (07.01.23 18:23:49)
Melek mosso popi mi ya? Ben marjinal diye dinliyordum. Ama Zeynep bastık tam Justin Bieber.

  • prole  (07.01.23 19:17:42)
İkisi de güzel değil. Çok güzel değil demedim dikkat ederseniz. Direkt güzel değil.

  • dissendium  (07.01.23 19:23:55)
Zeynep Bastık güzel mi? Değil. Hatta tam tersi olabilecek en çirkin ve sünepe tipte insan. Vıcık vıcık bir tipi var kadının.
Melek Mosso güzel mi? Değil. Sesi de güzel değil. Bağırarak ve gırtlağı parçalayarak şarkı söylenmesi beni aşırı rahatsız ediyor.

  • gallienus  (07.01.23 19:59:54)
bahsi gecen sahislari bilmiyorum simdi acip baktim. zeynep bastik tam sevdigim tipte bir kadin. melek mosso'yu begenmedim ama zeynep guzel.

edit: kut sacli hali olmamis ama eski hali guzel.
  • antikadimag  (07.01.23 20:17:52 ~ 20:33:58)
zeynep bastik'in adini eksi sozlukte goruyordum surekli ama basliklari hic acip bakmadim. simdi sen "hangi göz problemi olmayan arkadaş bu kimseye çirkin yahut itici diyebilir" yazinca google'a yazip baktim. cirkin. eblek de denebilir.

melek mosso'nun birkac sene once su yorumuna denk gelip begenmistim. www.youtube.com hakkinda baska hicbir sey bilmiyorum, gecen sene belediye konserinin iptal edilmesi disinda.
  • hot potato  (07.01.23 20:26:17 ~ 20:26:46)
Ben inanmadım sana. Ya trollsun ya da pr yapma peşindesin.

  • etna  (07.01.23 20:56:17)
Abi yeter ama sözlük bitti burada mı başladınız ne zeynep bastık'mış ya :/

Cevap: Güzel falan değil.
  • msb  (07.01.23 20:58:23)
Sırf PR muhabbeti olmasın diye başlıkta iki isminde adını geçirmedim. Az önce Zeynep'i üçüncü defa izledim. Bütün söylediklerimin arkasındayım ve 50 kuruş almadım. Sizin olay başka bence, neyse. Bütün kızlar toplandık dinleyen erkeklere laf anlatmak istemiyorum.

  • pavlis  (07.01.23 21:00:26)
(bkz: hele otur bi soluklan yigenim )

Valla bana gore ikisi de guzel degil ancak senin durumun icin de hem zevkler ve renkler derim hem de surekli ayni seylere maruz kalma yuzunden objektifligin gitmesi derim.

Insan biseylere bilerek ya da bilmeyerek uzun sure maruz kalinca objektifligini kaybediyor. Ozellikle de o seyleri yeni yeni kesfediyorsa direkt buyuk laflar ediyor. Bu olay bence biraz da seye benziyor, hani yeni bir grup kesfedersin ve daha sonra da gunlerce sadece o grubu dinleme olayi yuzunden onlari en iyisi sanarsin ya ha bu da bence ayni hesap. O yuzden once bir soluklan simdi, bir kac ay sonra tekrar konusuruz.
  • j r r tolkien hayrani  (07.01.23 21:16:50)
keyfinize bakın yahu. neredeyse snob ve bu konuda nobran bir insan olarak bir dönem duygu özaslan izledim. sırf peltek ve hayata dair çok farklı dertleri var diye.

tadını çıkartın boş verin.
(bkz: guilty pleasure)
  • sparkle kiddle  (07.01.23 21:52:43)
yav sözlüğü esir aldınız burada yapmayın be kardeşim.

(bkz: pavlis duyurudan uçurulsun)
  • xrated  (07.01.23 21:54:44)
zb güzel değil, sadece skinny sıradan bi türk kızı. bu kadar pompalandığı için bir halo efekt oluşuyor siz de oluşan bu etkiyi güzellik sanıp etkileniyorsunuz.

  • orpheus  (08.01.23 01:04:42)
zeynep bastık'ın bence güzel denebilecek bir yüzü ve fiziği var. Ama şimdi normalde de benim yüz hafızam rezalettir ama bu kadının yüzü o kadar sıradan ki, kadının bi iki coverını beğenip izlememe rağmen youtube dışında bir ortamda görünce asla tanıyamıyorum kendisini. Hani Zeynep ismi aşırı popüler ya sokağa çıkıp Zeynep desen bi iki-üç kişi bakar. Onun gibi bi yüzü var, İzmir'de sokağa çıksan benzer hatlarda birilerini bulursun.

Melek Mosso'ya hiç bu konuda bakmadığım için yüzünü hatırlamıyorum şu an (yüz hafızam rezil demiştim). Fotoğraflardan baktım, güzel diyemedim ya klasik kadıköy kızı havası var ama hoşuna giden olabilir bi şey diyemem (hayatımda kadıköy'e iki defa gittim ama olsun).

Bi de popüler kültür olan her şeyi kötüleyen kişilere de uyuzum ben. Bu popüler kültür düşmanlığı artık yeni popüler kültür oldu hatta yakında sırf bu yüzden popüleri sevmek "in" olacak :) ne hoşuna gidiyosa dinle ya, PR falan ama Zeynep Bastık bi şekilde cover yapan kadın vokal havuzundan kendini gösterip Dünya Kupası'nda konser verecek seviyeye geldi sonuçta.

Zeynep Bastık dedin diye bu kadar tepki görmen de çok saçma kadını beğenmek suç olmuş resmen :d
  • nundu  (08.01.23 02:14:18)
Zeynep Bastik hadi yine bir nebze ama Melek Mosso'yu cidden hic begenmiyorum.

"Bu kadar pompalandigi icin begeniyorsunuz" lafini da hic anlamadim :) Unlu olmasina ragmen begenmedigim milyar tane kadin var, ne alaka cok ismi geciyor diye guzel "zannediyor" olmak? Bu arada ben zaten skinny severim ;)

Edit: bu arada yorumlarda gordukten sonra simdi baktim da Zeynep Bastik > Karsu diyorum. Hepsinde degil ama bazi fotolarinda begendim zeynep'i. Uzun sactansa kisa sacli hali daha iyi. Beyaz donlu fotolari da guzel.
  • ahm1  (08.01.23 02:29:44 ~ 02:36:50)
İkisi de çok çirkin.

Müzikleri de kötü
  • Hallegadola  (08.01.23 11:00:12)
Güzel değil. Sesi de iyi değil. Ve itici.

Hatta bana göre Melek mosso, zeynep bastık'tan bi tık daha sevimli. ama ikisi de aynı geliyor bana.

hareketleri yapmacık. güzel değiller ve sanki böyle "güneşi gülüşüme nasıl da sığdırdım bana hayran olun diye haberim yokmuşcasına yaşıyorum" modunda göstermeye çalışıyorlar kendilerini.

hoş ben de taylor swift ve eda ece'yi yere göğe sığdıramayan biriyim. hangisi ne kadar sevilir subjektif bir konu.

bence önemsemeyin ve keyif alıyorsanız hayatınıza devam edin. bunu düşünmeye gelene kadar ooo da ooo yani.
  • baldan kaymak  (08.01.23 12:31:08)