yatak nasil alinir

hangi markadan alacagimi da bilemiyorum.
yatas, isbir, yatsan, idas bu dordune gittim baktim.
begendigim modelleri internette arastirdim.
oyle sikayetler var ki ben de daha once bi yatak iade etmis biri olarak sikayetleri okuyunca sogudum.
nasil yatak alicam bilmiyorum simdi.
evdeki yatagim cok eskidi. param var ama yaylari batan bi yatakta yatiyorum.
yatak goreceli bi sey onu da farkindayim ama bir suru sikayet var.
showroom'da da deneyince anlayamiyorum.
not: hepsine sordum, iade, degisim falan yok.
galiba her sey gibi yataklarin kalitesi de dusmus :(
napicaz?

Ben showroom'da deneyip Yataş almıştım, memnunum.

  • dreamnesiac  (01.01.23 20:38:58)
internetten size nasıl yatak gerekli onu söyleyen siteler var.
Buna ek olarak yatak teknolojilerini de araştır. Ben bu ise girince derya deniz olduğunu görmüştüm. Misal tek tarafli/cift tarafli olayi var en basiti. Daha icindeki malzemeden destek teknolojisine kadar.
Sonra secenekleri bunlara göre kisitlarsin.

Misal ucuza yayli yatak kötü. Yay sayisi yeterli gelmeyebilir (harbiden bunlara falan bakip aldim ben).
Ama tabi yurtdışında aldığım için çok yardim edemem :) ama biz eşimle bunlara internetten baktiktan sonra bulduğumuz markanin mekanina gidip deneyip aldık. Misal ben çok döndüğüm için eşimi etkilememesini istedik ve harbiden orada deneyip gördük.
  • logisticsmanager  (01.01.23 21:03:12)
sertliğe göre alınır başka bir numarası

  • bir soru sorcam  (01.01.23 21:12:07)
Bi ara yatas'ta 120 gun icinde degisim vardi, bir de yatsan'in web sitesinde eger sana ozel onerdigi yataklardan birini alirsan belirli bir sure degisime izin veriyordu belirli bir tutar karsiliginda.

Ayrica showroom'da denemekten baska care yok ve evet orda da pek bise anlasilmiyor. Sertligine falan bakip hosuna giden birini alacaksin mecbur. Bu arada hangi yatagi yazarsan yaz kotu yorum gorursun. Mukemmel yatak yok cunku. Sana uygun yatak var. Bunu da alip kullanip anlayabiliyorsun.

Yatsan-isbir fena degil yine.
  • brkylmz  (01.01.23 22:02:18)
İşbire tövbeliyiz. Yatak çift taraflı çökme yaptı, servis gelip bakıp yatak sağlam raporu verdi… ortada bir tümsek var eşimle ortada kavuşamıyoruz o durumdayız. Sever misiniz bilmiyorum ama yataşın five-z diye bir modelini kullanmıştım, efsane güzel bir yataktı.

  • physcos physcos  (01.01.23 22:41:21)
ben bundan 3-4 yıl önce alırken yataş ve yatsan'da yatak seçim sayfaları vardı. onlar bir miktar yardımcı olmuştu. yine benzer sayfalar vardır diye tahmin ediyorum.

  • sanal uyku  (01.01.23 22:53:13)
Bellona vardı eskiden

  • havadakarada  (01.01.23 22:59:17)
yatas in hala var 120 gun deneme hakki smart match diye bi uygulama uzerinden onerilen yataklardan birini alirsaniz belli bi ucret karsiligjnda degistiriyolar. ben de five-z kullaniyorum cok rahat gercekten

  • palmtree  (01.01.23 23:17:26)
yataş ve idaş kullanıyoruz. çocukluk yatağım idaştı 25 yıllık hala taş gibi. evlendim yine idaş aldık 5 yıldır sıkıntısı yok. annemlerde 10 yıllık yataş var çökmeler var. bunun dışında sertlik derecesi pedli yatak gibi özelliklere karar vermek gerek.

  • xrated  (02.01.23 00:14:39 ~ 00:16:16)
yatak cok basit bir teknoloji. cok pahali bir sey almaya gerek yok bence. genelde ev duzulurken alindigi ve yillarca kullanildigi icin cok pahali satiliyor cunku musteriler odemeye tamam oluyor.

bir de mekana gidip 5 dakika uzerinde yatarak anlasilmiyor yatagin ne oldugu. en az 1-2 saat uzanmaniz gerekiyor ki bunu da almadan yapamiyorsunuz. iade sansiniz varsa da hemen 1 hafta icinde geri vermeyin, vucudunuzun alismasina izin verin.

memory foam almayin derim. kaliteli malzemeyle yapilmis eski tip yayli bir urun alin. asiri sert olmadikca hafif sert yatak tercih ediyorum ben. omurgaya iyi geliyormus diye duydum ne kadar dogru bilmiyorum. cift tarafli alirsaniz cok uzun sure kullanabilirsiniz.
  • antikadimag  (02.01.23 01:51:27)
ikea'dan bak. en benim diyen yatak ureticilerinden kullandim, hepsinde bir problem yasadim. 10 sene garantili uretim yapiyor ikea, gozu kapali alabilirsin. ekstra sert modellerini tavsiye ederim.

  • murakami  (02.01.23 02:15:28 ~ 02:21:41)
Yatak olayında yorumlara çok takılma. Yeni aldım ben de. Hem de denemeden, internetten. En pahalısından en ucuzuna kadar her yatakta her türlü yorum var. Aynı yatağa biri çok yumuşak derken, biri çok sert demiş. Biri iki ayda formu bozuldu derken, öteki 2 senedir kullanıyorum çok rahat demiş. Servet harcamana gerek yok. İstediğin sertlikte, ortalama fiyatı olan bir yatağı al geç. Yatakta iade değişim olmaması maalesef sıkıntılı bir olay. Mağazada gidip üzerine uzanmakla hiçbir şey anlaşılmıyor. Artık alacaksın ve ne çıkarsa şansıma diyeceksin. Zaten o yüzden de dünyaları ödemesen iyi olur.

  • synesthesia  (02.01.23 07:12:04 ~ 07:12:46)
Evimde bir adet orta kalite ikea var bir de işi sadece yatak/yastik üretmek olan Fransız firmasının var ve aradaki fark çok belli.

Bu yaylilar vs hepsi aynıdır kısmı telefon dediğin hepsi aynidir gibi oluyor, değil.

Misal 120 kg kisinin yatmasi gereken yatak ile 70 kg kisinin yatmasi gereken yatak aynı değil. Ikisi de destekleyecek yay sayisi aynı değil.

Onun dışında üşüyen ya da terleyen kişilerin kullanmasi gereken yatak aynı değil, içinde kullanılan kumaşa göre değişir.

Yaz tarafı, kis tarafı olan yatak ile tek tarafi olan yatak ayni değil. Cift tarafli yatak daha uzun ömürlü olur ama daha da pahalı olur çünkü iki taraf için ayrı malzeme kullanilir. Yaz için daha az terleten kumaslar vs olurken kış için daha sicak Tutan kumaslar olur.

Misal bazi yataklar garantili şekilde bedbuglara karşı korumali vs olurken bazılarında bu garanti yoktur.

Yatak dünyadaki en önemli şeylerden biri. Ikea falan alma, isi yatak olmayan yerden yatak alma. En az 10 sene kullanacaksin, paran varsa yaz/kis taraflı, yayli yatak al. Kilona vs göre yay durumuna ve yatağın kalinligina dikkat et çünkü çok kilolu kisilere belli kalinlikta yatak lazım.

Ha bu arada yatak ile beraber altındaki baza da çok önemli.
  • logisticsmanager  (02.01.23 12:21:19)