Florür Şart mı?

Selamlar

Kullandığım diş macunları florürsüz piyasada bilinenlere kıyasla daha az kimyasal içeren modellerden. düzenli fırçalıyorum.

bu bir sorun mu?

Florür dişlere faydalı bir element. Kendisine düşman olmayı gerektirecek bir durum da yok. Florürlü diş macunu kullanmanız daha iyi olur

  • nundu  (30.12.22 22:14:03)
Florürün macundaki etkinliği az ama florürsüz macunun da beyaz sabundan farkı yok. O yüzden heo yüksek florürlü macun tercih edilmeli

  • housedaki topal doktor  (30.12.22 22:14:50)
Florun curuklere engel oldugu bilimsel olarak kanitlanmis bir sey. O yuzden altin standarttir. Disleriniz dandik denilen migros marka ama florlu olan dis macunu kullanan birine gore daha kolay curuyebilir.

  • bloodymoon  (30.12.22 22:15:14)
Florür olmadan fayda sağlamıyor. Florürün zarar verebilmesi için günde bir paket diş macunu yemeniz lazım. Doğalcılara inanmayın. Zehiri zehir yapan dozdur.

  • jazzabel  (30.12.22 22:22:01)
Flörürün dişlere faydalı olduğu oldukça tartışmalı bi konu:

www.hsph.harvard.edu

Ama sadece diş macunundan zarar verici seviyede alabileceğinizi de sanmam.
  • plutongezegendegilmi  (30.12.22 23:19:08)
Flörürsüz diş macunu kullanan varsa dişlerini hiç fırçalamasın daha iyi, ayırdığı zamana yazık. Kim uydurduysa bunu insanlar yıllardır hala florür zararlı diye uzak durmaya çalışıyor. Flörün dişlerin çürüme ihtimalini düşürdüğü tüm diş hekimleri tarafantan kabul edilmiş bir şey. Zararlı olsa dahi alınan miktarın zarar verme şansı yok.

Kolaları, fast foodları, en iyi ihtimalle ağrı kesicileri içeriğini sorgulamadan ye-iç, ama flörür sararlı, oldu canım.

Laflarım soru sahibine değil, alınmaca olmasın lütfen.

Hocam piyasadaki en ucuz florürlü diş macununu alıp dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalarsanız hiç bir şey olmaz merak etmeyin.
  • bhhs  (30.12.22 23:49:39)
Biz ailecek 15 yıldır sadece suyla fircaliyoruz. Ne dis eti kanamasi ne curuk. Disci tavsiye etti. Macun evet zehirdir.

  • halk  (31.12.22 07:31:29)
discimin onerisi de yukarida belirtildigi gibi. organiklere bulasma, en ucuz macunu al gec seklinde. para tuzagi diyor organikler icin.

  • in vino veritas  (31.12.22 09:03:12)