Bruksel'e Ucus

Onumuzdeki yaz Bruksel'e gitme durumum var. Bulundugum Toronto'dan hem Bruksel'e her gun direkt ucus yok, hem de oldugunda da 1300-1400 dolar (kanada dolari) falan. Ote yandan Amsterdam ve Paris'e hem her gun ucus var hem de sadece 800-850 dolar. Bunlardan birine ucup trenle/otobusle Bruksel'e ulasmak nasil fikir? Hangisi daha mantikli olur? Veya baska bir yer uzerinden mi gitmeliyim? Vize sorunu yok.

Alternatif olarak Bruksel'e aktarmali ucus 950-100 dolar ve direkt ucusa gore 4-5 saat daha uzun.

olabilir. ama paris bir tık daha uzak. amsterdam daha yakın. ben brüksel amsterdam flixbusla gidip geliyordum. flixbus falan yaparsanız ucuz da olur.

ancak şahsen bu tarz uzun ve yorucu yolculuklarda parası neyse verip vasıta sayısını düşürmek daha iyi geliyor bana. ordan oraya ordan oraya insan yorulur.
  • AlsterWasser  (24.12.22 21:11:22 ~ 21:12:48)
Madem uzaktan geliyorsunuz bir Londra gezisi sikistirilabilinir sanki.Sonrasinda ryanair, eurostar ya da otobus kullanabilirsiniz Bruksele

  • neck_and_neck  (24.12.22 21:44:14 ~ 22:07:30)
Valla olay tasiyacagin yuke gore de degisir bence. Eger sadece sirt cantasi ile seyahat ediyorsan ve vaktin varsa once amsterdam bence mantikli. Hem oralarda biraz vakit gecirirsin hem de paran cebinde kalir.

Yok bagaj falan varsa eger bagaji oradan oraya tasimakla en az ugrasacagim yolu secerdim.
  • j r r tolkien hayrani  (24.12.22 22:07:36)
brüksel için paris veya amsterdam farketmez. trenle ikisinden de ulaşım kolay.

  • biergarten  (24.12.22 22:19:08)
thy ile ist aktarma yaparsan çok daha ucuza geliyor bunu düşünmez misin? 931 cad yazdı şimdi baktım. belki yaz diye fiyat artabilir ama değerlendir derim

  • roket adam  (24.12.22 23:46:41)
Schiphol'den (ams hava limani), zaventem'a (ve bruksel merkeze) saat basi tren kalkiyor (www.nsinternational.com), ki ara arada bir kac tane de thalys treni var. yolculuk iki saat filan suruyo.

  • lamartin  (25.12.22 07:31:41)
@roket adam toronto-bruksel istanbul uzerinden 931cad - bunu nerede gordun? zira 2023 boyunca Tor-Ist gidis donus 1400 altina hic gormedim THY sitesinde.

  • 14  (25.12.22 09:24:55)
Fransa’da grevler nedeniyle trenler çok sık iptal oluyor, sakın Paris’ten denemeyin. Schiphol için de yoğun dönemlerde çok kalabalık oluyor, sıralar çok uzayabiliyor, erken gitmeye çalışın.

  • archmage mahmut  (25.12.22 11:17:33)
pardon, ben sadece gidiş olarak baktım gidiş dönüş olacağına dair bir ibare olmayınca :)

  • roket adam  (25.12.22 13:08:55)
ok amsterdama bakayim o zaman tesekkurler

  • 14  (27.12.22 00:47:33)