Erkekler Yanak Tüylerinizi Nasıl Hallediyorsunuz

Benimkiler günübirlik uzuyor.

Standart çok başlıklı tıraş makineleri ile kesiyorum ama hiçbir zaman mükemmel görünmüyor, yakından belli oluyor. Ayrıca mesai bitiminde tekrar uzamış oluyor.

Epilasyon işlerine girmeden, rutin bakımlarla basıl bebeksi bir erkek olabilirim?

Yanak tüylerini ben cımbızla alıyorum.

  • burnley  (20.12.22 18:31:46)
Cımbız +1

  • okumakserbestbegenmeksart  (20.12.22 18:42:23)
küçük makasla kesiyorum. hani ucu sivri olan.

  • tabudeviren  (20.12.22 18:53:25)
Clean Shave başlık kullanmanızı öneririm. Çok başlıklıdan kastınızı doğru anladıysam, o başlıkları hiç biri clean shave başlığı kadar 0 kesmiyor.

Ben sırf bu tarif ettiğiniz iş için Braun 3 Serisi 310 model cihaz almıştım, her sabah veya 2 günde 1 kullanıyorum. Bundan daha kesin çözüm zaten epilasyon bence.
  • kent sakini  (20.12.22 20:52:01)
yanak tüyleri için yılların deneyimi sonucu karar kıldığım şey: ip ile aldırmak/almak

makine ve jilet kesinlikle kullanılmamalı bu bölge için. hem kıl/tüy miktarını artırır hem de bölgeyi tahriş eder. hem de çok daha kısa sürede uzar. böylece kötü bir görüntü bırakır hiçbir şekilde sıfır alınmış gözükmez.

ağda seyreltir ama uzun vade de cilde çok zarar verir. cilt sarkması ve cilt kararması yapar bu kesin. sıcak bir şekilde yüze sürüldüğü için kararma ve hatta yanma durumları olur bundan kaçış yok. dolayısıyla sürdürülebilir değil. tek avantajı daha geç çıkarır tüyleri ama zararı faydasından çok.

en makul yöntem yanak tüylerini bu işten anlayam birine ip ile aldırmaktır. bu işlem tüyleri ne azaltır ne artırır. işlem sonrasında bölgeye bepanthol vs krem sürersiniz kızarıklık ve tahriş söz konusu olmaz.
ortalama 15-20 günde tekrar çıkarlar tabi.
  • ezkaza  (20.12.22 23:33:39)
2023 yılına girerken jilet kesimi için kılları çoğaltır yaklaşımı gerçekten üzüntü verici yani elimizin altında internet falan var 3 saniyede böyle bir şey olmadığını ilkokul seviyesindeki anlatımlarla çok rahat öğrenebilirsiniz aslında; kılların artıp çoğalması tamamen hormonlarla alakalı bir durum, hiçbir kesim yöntemi ya da kılları alma şekli kılları artırmaz ya da azaltmaz, kıl köklerine hasar veren epilasyonu konu dışı tutuyorum tabii.

Bunların dışında sıfıra yakın bi alım istiyorsan eski tip yaprak jilet kullanılan tıraş aletlerini deneyebilirsin, ondan korkarım dersen kadınların kaşları için kullandığı kaş usturaları var onları da deneyebilirsin ikisi de sıfıra yakın alım yapar.
  • Kaleci Saçlı Forvet  (20.12.22 23:55:59)
askerdeyken mecburen jilet ile almak zorunda kaldım. o zamana kadar hiç yanak tüylerime jilet ve makine dahi vurmamıştım. zaten az çıkıyordu ağda cımbız ip hangisi denk gelirse aldırıyordum aydan aya tıraş olurken. askerden döndüğüm gibi epilasyona gitmek zorunda kaldım. kesinlikle jiletin artırıcı bir etkisi var. hem daha sert hem daha sık çıktı jilet ile dokunduktan sonra. ki bende gerçekten azdı. isterseniz deneyin görün sizde @Kaleci Saçlı Forvet deneyimlemeden ben de öyle zannediyordum. belki her cilt tipinde aynı olmaz orasını bilemem ama ben beyaz tenliyim ve sonuç bu.

  • pardus  (21.12.22 00:10:57)