çalıştığınız yerde bus factorünüz ne?

(bkz: bus factor)
(bkz: otobüs faktörü)

operasyon bir otomotiv grubunun taşeronu.

işe yarasak da zurnanın zırt dediği deliğiz.

otomotiv grubu da en düşük maliyetle çalışır.

bu yüzden de ekşide rezalet başlıkları olur. sikko sikko arızalar çözülemez.

bazı markaları cidden almayın yani.
  • rain when i die  (20.12.22 17:50:29)
gidere biter dediğim her insan istisnasız gitti bir gün bile sekteye uğramadı iş. Ben gidersem bunlar ne yapar diye hayıflandığım bölüm de birkaç konu dışında beni "rahatsız" etmedi. Zaten çalıştığım sektörde çalışanların yüzde 67'si yurt dışında şu anda.

  • sparkle kiddle  (20.12.22 19:56:34)

ben yoksam hicbir sey degismez. kendi kendime kendi değirmenimi donduruyorum. dunya evrende gorunmez bir nokta. pale blue dot.
  • ermanen  (20.12.22 19:59:05 ~ 20:04:50)
0 tabii ki

Şu gitti iflas ettik, bu kaçtı şirket battı diye bir şey yok. Milyor dolarlık transactionlar bir kişinin varlığına bağlanır mı kafayı mı yediniz hacılar. Alınma gücenme yok, corporate dünyada kimse vazgeçilmez ve yeri doldurulamaz değil.
  • vedatchilipeppers  (20.12.22 20:36:29)
kimse yerine konulamaz degildir.
mezarliklar kendilerini zamaninda cok onemli sanan insanlarla doludur.
  • cooperr  (20.12.22 20:40:58)
2. teknik bir iş yapıyorum, trde bu markanın bu işini bilen 2 kişiden biriyim.
ama bu vazgeçilmeziz demek değil tabii şirket yeri gelir para kaybetmeyi göze alır yine adam değiştirir. çok büyütmeyin titleları derim. milyar dolarlık firmalar için excelde sadece birer satırız.

  • roket adam  (20.12.22 23:29:42)
cevaplamasi zor bir soru acikcasi. cunku bir yandan kendimi ovmus onemli hissettirmis olacagim diger yandan da cok degersiz :)))

ozetle it danismaniyim. benim gibi bilgilisi, sertifikalisi ve musteriye iyi hizmet verebilen cok az turkiye'de. en azindan istanbul'da maksimum 5 diyebilirim. sirketteki cogu projeye ben bakiyorum. yani benim tarafimdan bakinca aslinda gercekten onemli biriyim.

fakat sirket acisindan durum oyle degil. evet beni sahipleniyorlar ve onemimin farkindalar. nihayetinde sirket oldugu icin duygulari yok. ben maas yuzunden ayrilirsam ayrildigim paraya ya da daha az paraya cok ama cok rahat adam bulabilirler. ama yerimi doldurabileceklerini kesinlikle sanmiyorum. evet is yurur fakat benim kalitemde yurumez. atiyorum ben %100 kalite calisiyorsam ben gidersem oran %65'e iner
  • nibba  (20.12.22 23:55:45)

İşler biraz aksar ama, çünkü küçük bir şirket ve alanımda çalışan bir ben varım o nedenle bazı dosyalara diğer arkadaşlar bakamayabilirler. Ama hemen birisi (hatta daha kalifiye birisi) alınabilir yerime.
  • peki madem  (21.12.22 10:36:32 ~ 10:40:53)