Faturasız garanti oluyor mu? Çamaşır makinesi

Sahibinden üzerinden sıfır ambalajlı çamaşır makinesi buldum da, piyasa fiyatına göre 4 bin lira daha ucuz. Faturası yokmuş. Kurulum yapılınca garanti başlıyor dedi adam.

Fatura olmadığı için güvenemedim. Sorun olur mu?

hepsiburada'dan çamaşır makinesi almıştım. fatura vs gelmişti hatta kurulum vs yapıldı bir kaç güne ama 1 ay sonrasında kaybettim. ve 3 yıl garanti süresini 7 yıla uzatmak istedim markayı aradım mail order ile ödeme yaptım, otomatik uzadı. bir fatura vs gerekmedi şuan da elimde bir belge yok mesela sadece mailimde bir garanti uzatıldığına dair bir mail var. onların sisteminde oluyor zaten kayıt.

yani öncesinde siz ilgili markayı arayıp durumu anlatın onlar en iyi açıklamayı size yapacaktır. markadan markaya da değişebilir çünkü.
  • debian  (18.12.22 22:15:27)
kurulum için faturayı görmek isterler. garanti için zaten kurulum yapılınca sistemlerine işliyor sonrası dijital kayıt genelde.

siz en iyisi markayı arayıp doğru bilgiyi alın. markalar arası bile farklı uygulamalar var satış sonrası destek konularında.
  • ezkaza  (18.12.22 22:28:27)
arçelikte böyle yapılıyor ama sormak lazım yine de

  • babafingo  (19.12.22 08:41:56)
ben de beyaz eşyaları arçelik bayisinden aldım, fatura verilmedi zaten sistem üzerinden otomatik faturalandırılma yapılacağı söylenmişti, öyle de oldu. Siz yine de makinenin markası neyse onun bir müşteri temsilcisi ile konuşun bence.

  • serbest gezen koala  (19.12.22 10:57:59)