evdeki tozlarla mücadeleyi nasl yapıyorsunuz

dün sildiğim masa üstü toz içinde. camı 10 dk en fazla açmışımdır. toz dışardan mı geldi bilmiyorum. veya duvar tavan vs mi var.

temizlik yaparken duvar taban temizlemiyorum ama zaten boya toz tutmuyor veya tavan gördüğüm kadarıyla.

silerken önce üstleri camlar vs sonra yerlere toz düştüğü için yerleri siliyorum. süpürge + mop.

haftada en az 3 kez süpürge. 2 kez mop yapmaya çalışıyorum.

siz nasıl yapıyorsunuz?

robot ıslak mop süpürge alsam her gün çalışsa farkettirir mi sizce?

camlara sineklik taksak tozu engeller mi bir de? siz camların dışını panjuru vs siliyor musunuz sık sık. temizliği zor gerçekten oraların.

Mobilyalarım siyah ona rağmen toz sorunu yaşamıyorum. Çevrenizde inşaat varsa veya işlek bir caddede oturuyorsanız ondan kaynaklı olabilir.

  • ruhen hastayim ben  (18.12.22 15:22:40)
Robot süpürge aciliyor her gün. Her gün acilinca cok büyük fark yaratiyor.

Az esya, kiyafetlerin belli bir yerde ütülenip, havalandirilip kaldirilmasi vs. de cok etkili. Kisin maalesef kurutucu kullaniyorum, o kiyafetten cikan tozu bayagi azaltiyor.
  • buf-e kür  (18.12.22 15:54:08)
bizde de aynı ya, bıktım artık. Sık sık süpürme işe yarıyor bizde. Dyson var, 2 günde bir süpürünce haftada bir de mop anca kesiyor.

  • giovanne  (18.12.22 15:56:49)
robot süpürge 2 günde bir fiks açılınca toz olayı epey çözüldü bizim evde. elle temizlemeyle olacak iş değil ona kanaat getirdik

  • roket adam  (18.12.22 18:47:29)
kurutma makinesi + robot süpürge günlük süpürüyor.

ps. evde 3 kedi var.
  • gurur  (18.12.22 22:57:24)
tek atışta tam çözüm, her gün mop konusunda güçlü bir robot süpürgenin periyodik temizliği evi cennete çeviriyor, etraftan toz toprak, uçuşan şeyler kalkıyor.
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

  • babafingo  (19.12.22 08:54:00)
her gün süpürüyoruz. v15, lazerli tozları görerek alıyorsunuz. haftada bir temizlikçi gelip dibi köşeyi temizliyor. robot yerine dikey süpürge daha iyi. 10 dk sürmez tüm evi süpürmen.

  • gabe h coud  (19.12.22 10:20:59)