Ekrem İmamoğlu'na verilen cezalar

Şimdi ne olacak?

Bu sürecin sonu, İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına çıkar mı?

Eko Başkan minimum 20 sene yönetir ülkeyi bu kararla.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (14.12.22 18:30:51)
Siyasi yasak alınca nasıl cumhurbaşkanı olabiliyor onu da biri yazarsa iyi olur.

  • sckxyss  (14.12.22 18:32:32)
bir şey olmayacak, eko başkan ceza aldığıyla kalacak.

2000 yılında değiliz. mağdurun seçim kazanması demokrasi varken oluyordu. halk hiçbir şeye sesini çıkarmıyor. buna da çıkarmaz. mansur yavaş veya kılıçdaroğlu aday olur, erdoğan az farkla yine kazanır. bir sonraki seçimi bekler millet de ağzının tadı kaçmasın diye. yanılmayı çok isterim ama bu ülkeden ve insanından umudum yok.
  • mark greg sputnik  (14.12.22 18:33:46 ~ 18:34:07)
Siyasi yasak almaz İstinaf mahkemesinden döner.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (14.12.22 18:35:30)
Mağdur olmaz, kk da hiçbir halt yapamaz, dünyanın en pisirik insanı olduğu için.

AKP'nin kendi seçmeni zaten dört köşe oldu. Eğitimli, özgür insanlardan nefret ettikleri için. Biz de ekran başında küfür ettiğimizle kalacağız.
  • sanguine  (14.12.22 18:41:01)
İki senaryo bulunuyor.

Bu mahkeme kararı, en üst karar mercine ait değil. Dolayısıyla kararı bir üst mahkemeye taşıyacaktır avukatlar.

Kritik olan şu: Eğer dava 6 ay içerisinde görülür ise:

İstinaf mahkemesi kararınca:
1) ceza alır.
2) karar bozulur, ceza almaz.

1. Sonucun etkisi zamansal 2 etkisi bulunuyor

A: Cumhurbaşkanı adayı olursa ve 6 ay içinde sonuçlanırsa adaylığı düşer. Siyasi yasaklı olur. Görevinden ayrılır. Hapse girer. Tüm siyasi yolları kapanır. Ceza ifa edilir.

B: Aday olmaz da sürecin sonunda IBB başkanlığına seçilirse, görevi ifa edemez. Görevinden ayrılır. Hapse girer. Tüm siyasi yolları kapanır. Ceza ifa edilir.
  • baldan kaymak  (14.12.22 18:44:34)
mark greg sputnik +1

2000 yılındaki gibi naif ortam yok. Güçlü rakiplerden biri elendi. Büyük ihtimalle mansur yavaş aday gösterilmez ve kılıçdarla seçime girilir.
  • seaman  (14.12.22 18:52:24)
Mansur için Ekrem'i de yakmış olabilirler. Planları yok gibi gözüküyor da enteresan şeyler oluyor.

  • evimin paspasi  (14.12.22 18:55:09)
2000 yılındaki olayla alakası yok. 2000'de erdoğan zaten popüler olmuştu, aldığı oyların %99'u o güne kadar 3-4 farklı sağ partiye dağılmış seçmenin o partiler boşa çıkınca akp'ye gelmesinden kaynaklıydı.

imamoğlu'na yapılan siyasi saldırılar bugün hdp'den iyip'e yine herkesi 2019'daki seçim atmosferinde buluşturdu. çıkan sonuç bu işte. maalesef erdoğan'ı yenecek tek hesap da bu.

bir de gerçekten çook çok büyük ihtimal karar bozulacak.
  • patronaj1  (14.12.22 19:24:19 ~ 19:24:51)
Normal şartlar altında böyle bir hakaret dosyası ilk derece mahkemesinden çıktığı andan sonra ilgili istinaf dairesine gidecek de, istinaftan esas numarası alacak da, üyeler dosyaya bakacak da, sonra yargılama olacak da dosya kesinleşecek de… ölme eşeğim ölme. Dosyanın istinafta karara çıkması NŞA’da 1-2 yıl.

Ekrem söz konusu olduğu için seçime kalmadan 3 ayda çözerler max. Ayrıca istinafta da aynı kararı kopyala yapıştır yapmazlarsa ben de bir şey bilmiyorum. Umarım yanılırım.
  • vedatchilipeppers  (14.12.22 19:37:37)
Çıkmaz. Zaten İmamoğlu aday olsa da yine kazanamazdık. O gün bir anomali idi. Sonuçta ülkede islamcı sayısı belli, laik sayısı belli. Eİ bir miktar hitap edebiliyor o kesime, en azından Baykal'ın verdiği suyu, kendisinin kim olduğunu öğrenince tüküren kadın gibi öykülere rastlamasak da sonuç olarak Eİ, karısının başı açık bir laik kesim mensubu. AKP seçmeninden oy alamaz. AKP seçmeni dediğinin saiki dindir ve bu yüzden hepsi RTE'nin sadık kuludur. Fani olarak bile görmüyorlar.

  • d max  (15.12.22 10:51:11)
enseyi karartmayın, bu pahalılıkta kimi koysan o seçilecek. bunu unutuyorsunuz. 2019'dan bu yana çok şey değişti. kur şokları, pandemi, enflasyon sarmalı, mülteci krizi bunlardan sadece bazıları, üstüne yeni kurulan deva+gelecek ve diğer partileri de katarsan denklemi yorumlamak zor değil. ez cümle bu olay ei ve meralin yelkenini doldurdu, kk ve rte için iyi olmadı.

  • bugisme  (15.12.22 11:10:33)
Cevaplara baktım da memleketin en karamsarları Ekşi Duyuru'da toplanmış herhalde ya.

Şu rezil kararlardan sonra oluşan "siyasi atmosfer" nedeniyle mutlu olan AKP'li yok, troll ordusunu saymıyorum. Kimisi "Muhtar bile olamaz süreci bu kez tersten yaşanacak, İmamoğlu'na altın tepside kahramanlık hikayesi sunuldu" diye ağlıyor, kimisi yok yargıdaki Fetöcüler yaptı diyor. Diyor da diyor.

Sürecin geldiği noktada, bu hikayenin gideceği yol belli. Kemal Kılıçdaroğlu'nu da zapt edebilirlerse Ekrem İmamoğlu yeni Cumhurbaşkanımız olur.
  • jonas  (15.12.22 14:24:41)
mağduriyet kazandırır tezi yanlış. sempati duyulan kişinin mağduriyeti kazandırır.
kutuplaşmış akp seçmeni ei'den nefret ediyor. istanbul seçimlerinde yeterli negatif propagandayı yapamadılar.
behzat ç'yi hatırlayalım.
- bana bir fırsat verseydi be, ne olurdu?
- oğlum, insan sevdiğine fırsat verir la.
aynı şey, boş tencere hükümet devirir, sözü için de geçerli.
  • vizivozo  (15.12.22 14:49:45 ~ 15:03:52)