Liposuction mı Anabolik Steroid mi

Merhabalar herkese;

31 yaşındayım 183cm boyunda ve 82 kiloyum. Boyum ve kilom istediğim gibi. Uzunca bir süredir sıkı bir diyetle birlikte ağırlık egzersizleri yapıyorum. Haftanın en az 4 günü idmanlarıma devam ediyorum. Protein tozu dışında herhangi bir supplement kullanmıyorum. Lifli gıdalar, proteinli gıdalar derken beslenmeme epey bir bütçe ayırıp yağlı, şekerli gıdalardan da son derece uzak duruyorum ama maalesef artık tahammülümün kalmadığı bir noktaya geldim. Ne kadar tüm bu hususlara dikkat etsem de karın ve bel bölgesinde makul kabul edilebilecek bir yağ var ve kesinlikle gitmiyor, kilomu 78 civarına da çektiğimde benleler; 82'yim hala benleler. Herhangi bir takviye kullanmadan yada cerrahi bir operasyon(liposuction vb.) gerçekleştirmeden sixpackli dikkat çekecek bir vücuda kavuşabileceğimi düşünmüyorum. Bunca zamandır sağlık risklerinden dolayı büyük bir önyargıyla bakıyordum anabolik steroidlere yada pedlere ama bu alanda uzman bir doktor gözetiminde kullanmaya artık sıcak bakıyorum. Spor salonlarındaki ilaçlı body builderların ne kullandıklarından dahi haberi olduğunu zannetmiyorum. O yüzden bu konu için destek olabilecek bir doktora ihtiyacım var. Genellikle çok komplike işler olduğu için bu alanda destek olabilecek doktor bulmak bir hayli zordur ama sizce İstanbul içi bu konuda kimden destek alabilirim?

Abi benim bildiğim bunun kullanımı zaten yasak, bunun bir de doktorunu mu arıyorsunuz?
Size ped önerecek doktor bulamazsınız. Anca antrenör falan olur, o da gizli saklı.
O spor salonunda ne kullandiklarindan haberi yok dediginiz kisiler gibi olmak dışında başka careniz yok bu ise girecekseniz ki tahminen o spor salonundakilerin çoğu baya biliyordur.

Çok merak ediyorsanız redditte subredditi var ama dediğim gibi, bunun doktoru yok, yasal değil. Zaten dediginiz gibi sağlıklı olmadığı için bunu destekleyecek doktor da bulamazsiniz.

Yasal olmaması yanında sizin de kullanmamaniz lazım. Psikolojik bir durum var yani, tahminen çok sağlıklı ve büyük ihtimal görsel olarak da yeterli bir vücudunuz var ama bir tik ilerisine ulaşmak için juiced olup sağlık riski almak istiyorsunuz. Üzücü bence.
  • logisticsmanager  (12.12.22 01:33:22)
Bu arada ben sizin yerinizde olsam kendi sağlığımi ve psikolojimi bu kadar kötüye sokabilecek bir karar verecek bir duruma gelmissem bundan önce o parayla gider kendime sağlam personal trainer tutardim. Hatta artık yurtdışından online bile tutuluyor, isim isterseniz onu da buluruz. Yani grami gramina her şeyi takip edip six pack ulasamama durumunuz olamaz, kesinlikle bir yerde bir hataniz var. Milyonlarca insan natty olarak yapabiliyorken sizin yapamamaniz imkansız.

Misal kac gr protein alıyorsunuz, misal mike israetel'e göre sizin 180 gr civari protein almaniz lazım. Bunu alıyor musunuz? Ağırlık programiniz nasıl? Vs vs bu noktaya gelmeden emin olunması gereken çok sey var ve sizi iyi bir pt paklar.
  • logisticsmanager  (12.12.22 01:39:27)
belli bir kas kütlesi inşa ettikten sonra sixpack için ilaca ayrılacak bütçe yerine PT +1

  • onemoremile  (12.12.22 08:05:39)
Abi anabolik steroidle 1 gram yağ bile yağ yakamazsın bak adı üstünde anabolik steroid, konuya bu kadar uzakken hiç bu işlere bulaşma çok üzülürsün. Her şeyi düzgün yaptığın halde yağ kaybı yaşamıyorsan aklına gelen ilk şey steroid değil "neden yağ kaybı olmuyor" olmalı. Çözüm yağlı şekerli gıdalardan uzak durmak da değil bu arada bunlardan tüketerek de kilo verebilirsin ama insanlar genelde kalori saymayıp düşündüğünden fazla kalori aldığından kilo veremezler, o nedenle kalori saymayı alışlanlık haline getir. İkinci olarak küçük bir kısımda da tiroid kaynaklı problemler olabiliyor misal daha az tiroid salgılayan kişiler kilo veremiyor, kilo verememeye bu da bi neden ama bunlar azınlıkta tabii, genelde insanlar yanlış kalori miktarı nedeniyle kilo veremiyorlar.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (12.12.22 08:18:12)
@logisticsmanager günde 200 gram civarında protein aldığıma dair seni temin edebilirim, bunun dışında bu sporda pek iddialı olmasam da eğer yeteri kadar kondisyonun yoksa benimle birlikte aynı antrenmanı bitirebileceğini de zannetmiyorum. Bir yerlerde eksiklik var, bunun zaten farkındayım. Bunun için bir desteğe ihtiyaç duyuyorum. Takviye alacaksam da doğal yollarla inşaa edeceksem de bu vücudu sağlık açısından gereken değerlerimin takip edilerek bu işin bir profesyonel tarafından takip edilmesini istiyorum. Bu açıdan işin sağlık kısmı esas olduğu için bu işlerle ilgili bir doktorla çalışmam daha doğru olur diye düşünüyorum.

@kaleci sacli forvet kilo verememekle ilgili bir problemim yok, problemim yağ oranımı düşürememek. Anabolik steroidler sayesinde yağ yakım evresinde kas kaybını minimuma düşürmek hatta yağ yakarken kas kütlesi kazanabilmek mümkündür. Bu konulara pek uzak olduğumu düşünmüyorum.
  • the feel good  (12.12.22 08:59:07)
Abi madem bu kadar iyisin o zaman canin ne isterse onu yap. Neden duyurudaki biz fanilere soruyorsun.
Bu arada ağırlık antrenmanı için neden kondisyon gerekiyor onu da anlamadım. Napiyorsun hareketler arasinda jumping jack yapa yapa supersete mi giriyorsun. Daha hayatımda ağırlık antrenmanı için kondisyon gerektiğini görmedim, duymadim. Crossfit falan dersen başka tabi.

Anladığım spor salonundakiler de bizden de herkesten de iyisin. Bu noktada doktor ariyorsan da sana burada illegal işleri öneren doktor yazmaz kimse. Alacağın steroidleri de bu arada böyle İsviçreli bilim adamlari yapacak falan sanma, merdiven altı ürünlerin çoğu zaten garip ülkelerden gelecek.

Yapacağın şey ya kendi kafana göre başlamak, ya spor salonunda bilgisiz olduğunu düşündüğün ama steroid bireylere sormak ya da Steroid kullanimini desteklediğini düşündüğün bir pt bulmak. Doktor bulamazsin senin Steroid kullanimini takip edecek. Verecek olan da özelden yazar doktorun kariyerini yakmamak için.

Bu arada madem bu kadar ileri seviyesin bence bir tik ilerisine gidip stimulant falan bak yag yakmak için. Steroid yag yakmaz ama onlar yakar. Yani go hard or go home olsun. Tavsiye değildir.
  • logisticsmanager  (12.12.22 10:55:12)
sixpackli dikkat çekecek bir vücud demişsin. Ben yaptım kimsenin dikkatini çekmemişti. Beklentini bulacağının bir garantisi yok bu noktaya dikkat çekmek istedim. Karın kası çok güzel şey evet ama sürekli kağıt kalınlığında derim olsun kasların üzerinde şeklinde bir hayat zor ve gereksiz.

  • hasmetizm 2046  (12.12.22 11:25:05)
Kadın gözüyle söyleyeyim, muhtemelen zaten şu anda gayet iyisiniz. Six Pack bize wow dedirten, aklımızı alan bir şey değil. Hatta bence biraz bulky vücutlar daha iyi görünüyor. Olabileceğinizin en iyisi olmak yetmez mi?

Bu konuda tek istisna vücudunuzla para kazanıyorsanız (model, jigolo, vb.) olabilir.
  • marla is in my head  (12.12.22 12:59:11)
diyetisyenden yardım al.

  • emininsel  (12.12.22 13:29:32)
Kalori saymalisiniz +1
O ne kullandigini bilmiyo dediginiz kisiler buyuk ihtimalle bu camiyada bu konulari en cok bilen insanlar.
Kilo verme problemim yok demissiniz ama yag kaybedemiyorum demissiniz. Kimse zaten kilo vermek derken odem atmaktan, kas kaybindan bahsetmiyor.
Size yag yaktiracak sey de kalori acigi. Yaninda kas da kaybetmemek icin sporunuza devam edersiniz zaten. Bir pt size cok da guzel yardimci olabilir.
Siz 5000 kalorilik yag da tuketseniz, protein de tuketseniz, seker de tuketseniz o tukettiginiz besinin sonu gobeginizdeki yagli bolge. Aldiginiz kaloriye dikkat edin.

Hasmetizm +100
Odak noktani degistirmelisin. Odaklandigin sey baska insanlarin dikkatini cekecek bir vucuda sahip olmaksa o zaman pt+ Psikolog yatirimi senin isini gorebilir.
  • zimbirik  (12.12.22 13:39:13)
Aranan doktor, ücretli danışmanlık da alınabilir.

youtu.be
  • onemoremile  (20.12.22 07:16:47)