2022 yili planlariniz/hayalleriniz/ hedeflerinizde ne kadar yol aldiniz?

ve 2023 yili icin yeni hayalleriniz/hedefleriniz var mi?

Simdiden hepimize iyi bir yil diliyorum. <3

2022'de almanca c1 sertifikasi almak istiyordum. Hallettim. Yorucu fakat keyifli bir yil oldu.

Su an istatistik ve R ögreniyorum.
2023'te spss'i de ekleyecegim.
Ms office programlarini da daha iyi ögrenmek istiyorum.
Onun disinda saglik, mutluluk, huzur ve ülkenin düze cikmasini diliyorum. bakalim...

Malum şey olsun yeter şimdilik. Sevgiler.

  • prole  (08.12.22 22:14:50)
2022 daha çok korona sonrası normalleşmeyle geçti bireysel olarak.
-evde çalışmaya ve almanca öğrenmeye başladım.
-kendimi keşfetmek ve geliştirmek için çok zamanım oldu.

2023'te de güzel şeyler olacak herkes için bunu hissedebiliyorum.
-o yüzden temkinli ve kararlı bir şekilde adım atmak kalıyor geriye...
  • redeath  (08.12.22 22:15:21)
İsteklerimin hepsi oldu. Mutluluk, sevgi, arkadaşlık, aile bağları, evlilik, para, statü, başarı. Her şey gerçekleşti. Burnumu bile yaptırdım :)

2023’te daha da fazlasını istiyorum. Hem kendim hem de sevdiklerim için.
  • gabe h coud  (08.12.22 22:31:02)
Arpa boyu yol alamadim...

  • kuzey li  (08.12.22 22:31:24)
-kariyerimde biraz daha ilerledim yerimde sayarım diye korkuyordum.
-33ümden sonra aile evinden çıkıp tek yaşarım veya evlenirim diyordum, 6 sene erken oldu başarı mı bilmiyorum. zaten baya olaylı geçti sdfg

2023ten beklentim ölmeyelim yeter. Bir de araç satıp alamamıştım onun yerini doldurabilirsem ins.. rabbimiz amin

ingilizceydi spordu falan onlar bir türlü olmuyor. kadınların sürekli diyete başlaması gibi onlar bende.

Ek olarak: pbs.twimg.com
  • ananiyimioguz  (08.12.22 22:40:00 ~ 22:44:01)
2022 fena değildi. Yds İngilizceden 70 hedefim vardı. 80 aldım. Şimdi Yds Almanca 70 hedefim var ama o İngilizce kadar kolay olmadığı için biraz gecikebilir. Hedefim yüzde yüz ofis ortamına geçmek. Fabrika müdürü olmak istiyordum ama insanlarla uğraşmak çok zor. Olaysız iş istiyorum.

  • dissendium  (08.12.22 23:03:23)
Kisisel olarak kotu bir yil degildi benim icin fakat ulke gundeminden cok yoruldum. Gecen gun baktim, 2022 hedefleri diye bir liste yapmisim sene basinda; hepsini gerceklestirmisim ya da daha iyisini yapmisim kendi capimda ama mutlu muydum derseniz bu sene benim icin oldukca kaygili gecti ama bu kaygi kendi hayatimdan kaynakli degildi. Ve cok hizliydi; hangi ara aralik ayi geldi, anlamadim.

2023 icin hayatimizda buyuk degisiklikler olacak, konfor alanimizdan tamamen cikiyoruz gibi gorunuyor; simdiden onun hazirliklari pesinde kosturuyorum. Bir de yuksek lisansimin tez asamasindayim, tezi verip bir an once kurtulmak istiyorum. Kendi terapime baslamak ve spordaki istikrarimi surdurmek de diger hedeflerim. Bakalim; umarim gelecek sene aralik ayinda "keske boyle bir karar vermeseydik" demem.

vee ulke icin en buyuk dilegim haziran ayinda gerceklesir umarim, malum.
  • fraise  (08.12.22 23:05:09)
- evden çalışma şeklinde bir miktar daha iyi koşullarda iş buldum.

-uzun süre boks ve fitness yaptım.

-ek bir uzmanlık alanından gelir elde etmeye başladım.

-bir girişimcilik adımı attım ne olur göreceğiz

-birkaç sertifika ve kurs aldım.

Sosyal anlamda ise yerimde saydım maalesef.

2023'ten hedefim girişimciliği tutturup kendi işimde devam etmek, daha sosyal bir insan olup sevdiğim insanlarla çevremi genişletmek, ciddi bir ilişki yaşayabileceğim bir kız bulmak, kenara iyi para koymak, boks ve fitness ile fit, güçlü ve sağlıklı kalmak gibi. 2023 yılbaşında güncellerim burayı sağ olursak.
  • havadakarada  (08.12.22 23:57:20)
kendim için hiçbir şey yapamadım ya. tüm yılım annelik ve tek başına ebeveynlik mücadelesiyle geçti, her gün günü bitirmeyi umdum hep. oğlum ve sağlığı için şükrediyorum yalnızca. 2023 için bi liste yaptım bakalım, umarım ben de bu yıl hedeflerimi/beklentilerimi (bir kısmı da olsa) gerçekleştirebilirim :)

  • deartheodosia  (09.12.22 01:31:00)
2022 hedefim amerika'da is bulmakti. onu yaptim.

simdi yeni yil hedeflerim:
1- baska bir sehirde yeni is bulup seattle'dan tasinmak
2- bmw almak
3- helal sut emmis bir amerikan vatandasi kiz bulmak
  • antikadimag  (09.12.22 02:46:35)
o kadar hiçbir şey yapmadım ki ancak bu kadar hiçbir şey yapılmazdı. Muhteşem boş zamanlarıma rağmen nothing :)

ispanyolca öğreniyordum yarım bıraktım
kitaplar ehh işte
xbox aldım oyuna sardım
swift öğreniyordum yarım bıraktım
işte hala aynı şekilde boş boş, motivasyonsuz çalışıyorum

2023'te farklı olmayacaktır
  • croswell  (09.12.22 11:05:15)
Hiçbiri olmadı. 2023 için ülke ölçeğinde hedeflerimiz var, o da olmazsa zaten sal gitsin.

  • pispinti  (09.12.22 11:07:24)
Endonezce öğrenmeye başladım. Duolingo Endonezce kursu bitti, Babbel'in de kelime bilgisi ünitelerindeyim. Kendimi zorlarsam biraz bir şeyler çıkıyor ama gördüğüm herhangi bir Endonezce yazıdaki kelimeleri tek tek tanısam da genelde cümleyi toparlayamamak gibi bir problemim var. Bazı metinleri daha rahat okuyorum ama.

Saya berharap bisa bahasa Indonesia. Saya mulai belajar bahasa Indonesia pada akhir tahun lalu. Sekarang tidak sangat bagus, tapi tidak buruk.
(Endonezce bilmeyi diledim, geçen senenin sonunda Endonezce öğrenmeye başladım. Şimdi çok iyi değilim ama kötü de değilim)
  • d max  (09.12.22 15:24:18)