Alt ve yan kattaki insanımsılar sorunsalı

Slm
Tam güzel paraya el tuttuk, taşındık ettik derken hayvanlara denk geldim.
Tuttuğum ev çatı katı, dubleksden dönmeymiş. Yandaki ev dublek. İki kadın ve çocuklar yaşıyor. Kadınların kocaları adam öldürmüş hapisteymiş. Çocuklar çocuk değil. Hayvan. Bütün akşam ne ses, ne gürültü ne de eşya takırtıları duruyor. Akşamdan gece 00 hatta 1'e kadar durmuyorlar.
Evi taşırken, ben yokken gelmiş bizim çocuklar çok gürültü yapıyor, yaramaz duvara bu yüzden vurmayın demişler. Önceki kiracılar öyle yapmış.
Geçen de bir çocuğa denk geldim akli dengesi yok gibiydi, engelli sanırım. Baba da yok başlarında muhtemelen akraba evliliği bunlar öyle düşünüyorum.

Şimdi ben bekar yaşıyorum hiç bulaşmayayım mı, çocuk - engelli çocuklar deyip geçeyim mi yoksa ne yapayım. Kendimi neyle avutayım. Nasıl iyimser olayım.
Durumun duzelecegine dair hiç umudum yok :(

ben olsam taşınırdım :/
böyle tiplerle muhattap olup başıma bela almaktansa taşınmayı tercih ederdim çünkü akıllanacak tiplere benzemiyorlar. adam da hapisteymiş zaten belalı tiplere de benziyorlar.

  • sta  (08.12.22 21:31:04)
Ağa yeni taşındım ve kiralardan haberin var mı? Enflasyon? :(((

  • pavlis  (08.12.22 21:31:45)
Az önce dayanamadım bir anda çıktım gittim kapılarını çaldım.
Çok ses var dedim, cevap: çocuklar.
Tamam da çok ses çıkıyor ne olacak dedim, çocuklar yapacak bir şey yok dedi.
Böyle mi olacak yani çocuklar diye dedim. Biz zaten taşınırken söyledik bizim çocuklar laftan anlamıyor, yaramaz. Çocuklaaaar işte dedi. İyi tamam dedim geri döndüm.
Dönerken de alt kattaki hanımağa abla çıktı, harun abi sesiyle kim o dedi. Kapıyı sertçe çarptım girdim içeri. Karının sesinden korktum :((((
  • pavlis  (08.12.22 21:43:14)
Muhtemelen ev bunların. Mantıken ben yan tarafta bu kadar rahatsızım, bunların altında kalanlar bile durumu kabullenmiş sanırım. Belalı diye de kimse bulaşmamış. Ucuz etin yahnisine döndü iş. Şansımı seveyim.

  • pavlis  (08.12.22 21:45:50)
  • antikadimag  (08.12.22 21:45:55)
Ağa evin içinde kulaklıkla mı oturulur? Yapacak bir şey yok. Yazın daha beter olmaz umarım

  • pavlis  (08.12.22 21:47:42)
hocam valla bunun tek çözümü taşınmak. biz 5 sene çektik bu yaratıkları, sonunda dayanamayıp taşındık. az kalsın katil olacaktım bunlar yüzünden. polis molis hiçbir şey çözüm değil maalesef.

  • nothing in my way  (08.12.22 21:53:45)
Uyurken kulak tıkacı kullanın 3m marka.
Hayvan olan sadece gürültü yapanlar değil, ses yalıtımsız milyonluk ev dikenler.
Bu da demek oluyor ki nereye giderseniz gidin, aynı sorunu yaşama ihtimaliniz çok yüksek.
Kavga, şiddet vb. gürültülerdense veletlere katlanmak daha kolay olur bence. Bu şekilde avutun kendinizi.

Bir başka çözüm ise; çocukları gördüğünüzde rüşvet verin. Gürültü yapmadıkça yaşına göre ödüller koyun. Bir ihtimal işe yarayabilir.
Allah sabır versin diyelim tekrardan.
Kulak tıkacı hayat kurtarır.
  • han20  (08.12.22 23:27:41)
Sese hassas olanların tasinacagi evin altına üstüne dikkat etmeleri lazım. Ama yan taraf zormuş.

  • vizivozo  (09.12.22 00:48:57)
İçim daraldı valla okurken, zormuş. Bu kadar şiddetli olmayanını zamanında biz de yaşadık ve mevzu çocuk olunca hiçbir şey olmuyor malesef.
Hatta 2 ay önce yeni ev tutup taşındık yine (bu sebepten değil). Eve bakmaya geldiğimiz ilk gün "yan dairelerdeki çocuk durumu nedir?" diye sordum, ev sahibi de "burası yaşlı bir muhit, çocuk numunedir burda" dedi. Cidden de öyle normalde, site gibi bir yerde oturuyoruz ve %95'i yaşlı. Ama bizim şansa üst kattakilerin torunu bela oldu şimdi de. Her gün düzenli ses yapmasa da bazı günler kafamızın içinden geçiyor. Ve yalıtım falan da aman aman işe yaramıyor, bizim ev ses yalıtımlı güya ama derinden de olsa evde at koşunca toynak sesi duyuluyor.

  • gallienus  (09.12.22 08:38:55)
kaç kurtul bro yapacak bir şey yok

  • birmilyonunvarmi  (09.12.22 11:10:04)