Piyano önerisi

Merhaba arkadaşlar
10.000-15.000 TL civarı alınabilecek en iyi dijital piyano nedir? Fiyat performans olarak bu fiyat bandında ne önerirsiniz?

Casio uzmez :) oncelikle 2. el tavsiyesinde bulunacagim. model secmek icin zuhalde vs deneyebilirsiniz

  • ala09  (07.12.22 09:43:08)
2. el yamaha da varmis o fiyata.

  • ala09  (07.12.22 09:44:55)
Kesinlikle ikinci el ve aynı zamanda Kawai cn serisine de bakılabilir.
İyi bildiğim bir konu değil ancak vaktinde alırken bayağı araştırıp numarasını unuttuğum biri CN serisinde karar kılmıştık

  • kisa  (07.12.22 10:01:36)
do-re'de kawaii'lere bakmıştık biz. o fiyat bandında güzel modeller var. ama en sonunda 9 civarına bir casio model aldık geçen hafta o fiyatlara çıkmak istemediğimiz için.
edit: www.zuhalmuzik.com
hatta tam olarak şunu alacaktık vazgeçip şunu aldık:
www.do-re.com.tr
  • sta  (07.12.22 14:01:43 ~ 14:04:04)
Merhaba,
Bütçenizde bundan birkaç yıl öncesinde çok hoş enstrumanlar alınabiliyordu maalesef fiyatlar ateş pahasına doğru ilerliyor.
Öncelikle beklentinize göre bazı özellikleri bilmek gerekebilir.
Kawai, Yamaha, Casio, Pearl River, Kurzweil, Kozmos markaları şu an piyasanın en iyi dijital cihazlarını üretiyorlar ama karakteristik özellik farklıkları.

Mesela Yamaha neredeyse her modelinde " yarım pedal " özelliğine yer verirken bunu Kawai de daha seyrek / daha ileri modellerde gözlemleyebiliyoruz. Kawai'nin tuşesi neredeyse yer cihazda aynıyken yamaha da ise fiyat segmentlerinde farklı çekiç mekanızmaları kullanabiliyor.

Casio cihazlar ise genellikle mod yükleyebilme, ses aralığı zenginliği çeşitli dijital işlerin işlenebilirliği konusunda büyük avantajlar sağlıyor.

Pearl River, Kurzweil ve Yamaha aynı mantıkta ürettikleri modelleri de var aşağıya ekleyeceğim linkleri. bu üç marka dayanaklılık, uzun süre kullanım gibi konularda sizi mutlu edecektir ancak. Yamaya tuş hissiyatı konusunda en önde olan marka olduğunun söylebilirim. Kurzweil son zamanlarda fark ettiğim kurs piyanosu modunda ilerleme kaydediyor tuşu daha hafif olduğu için yeni öğrenenler için avantaj sağlıyor, Pearl River ise pedal hissi konusunda beni tatmin ediyor ama diğer iki markaya göre daha az deneyimim var.

tabii bu dediklerim genel bilgiler. Kozmos fiyat performans denebilir bu arada şahsen tuşların ağırlığı ve hissi konusunda benim geri planda olduğunu düşündüğüm bir marka.

En sağlıklı olanı mağazalara gidip en azından tuşalara dokunmanızdır.

www.do-re.com.tr

bonus: www.do-re.com.tr
çoğu şehirde kent kurslarında bu cihaz bulunur ama dediğim gibi gidip biraz çalmanızı ve sesi tuşları size en iyi geleni almanızı tavsiye ederim. Şimdiden iyi alışverişler ve keyifli anlar diliyorum :)
  • Nerdian  (07.12.22 15:33:37)